Sukces uczniów klasy trąbki i waltorni

  • Post author:
  • Post published:3 lutego 2019
  • Post category:Konkursy

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwaj uczniowie MSM I st. w Gostyninie: Filip Toruniewski (trąbka) oraz Mikołaj Krysiak (waltornia) odnieśli sukces podczas I Regionalnych Konfrontacji Instrumentów Dętych Blaszanych w Łodzi.

Obaj uczniowie zajęli czołowe miejsca w swojej kategorii: Filip został laureatem II miejsca, natomiast Mikołaj uzyskał III miejsce (warto podkreślić, że I miejsca nie przyznano nikomu w tej kategorii).

Jury nagrodziło również – za wyróżniający akompaniament – pana Pawła Górczyńskiego, który towarzyszył na fortepianie uczniom naszej szkoły podczas ich prezentacji.

Chłopcy zostali przygotowani do konkursu przez swoich pedagogów: pana Krzysztofa Sadowskiego – nauczyciela klasy trąbki oraz pana Andrzeja Sumlińskiego – nauczyciela klasy waltorni, którzy także otrzymali dyplomy za wyróżniające przygotowanie uczniów.

I Regionalne Konfrontacje Instrumentów Dętych Blaszanych odbyły się w dniach 25 – 26 stycznia 2019 r. w OSM I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi. Na konkurs zgłosiło się ok. 60 uczniów niemal z wszystkich szkół muzycznych regionu łódzkiego. Wydelegowani z naszej szkoły uczniowie i nauczyciele uczestniczyli również podczas tegorocznej edycji imprezy w wykładzie oraz warsztatach prowadzonych przez przewodniczącego jury – prof. dra hab. Igora Cecocho.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

P.G.