Młoda Blacha 2022 – podsumowanie Konkursu

  • Post author:
  • Post published:7 czerwca 2022
  • Post category:Konkursy

4 czerwca zakończyły się trwające dwa dni IV Gostynińskie Spotkania Instrumentów Dętych Blaszanych Młoda Blacha, organizowane przez Miejską Szkole Muzyczną I st. im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie pod patronatem Burmistrza Gostynina Pana Pawła Kalinowskiego.
W tym roku powróciliśmy do formuły stacjonarnej. 
Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem liczby uczestników, ponieważ do Konkursu odbywającego się w ramach Spotkań zgłosiło się aż 83 młodych adeptów trąbki, puzonu, waltorni i sakshornu ze szkół muzycznych w Płocku, Gostyninie, Warszawie, Łodzi, Inowrocławiu, Pabianicach, Iławie, Zduńskiej Woli, Płońsku, Kaliszu, Uniejowie Sochaczewie, Skierniewicach, Koninie i Kole.
Prezentacje konkursowe oceniane były przez jury, któremu przewodniczył dr hab. Konrad Boniński – wykładowca trąbki w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi a także solista Teatru Wielkiego w Łodzi. 
W ramach Spotkań odbyły się także warsztaty dla uczestników, które poprowadzili cenieni w kraju pedagodzy: mgr Krzysztof Lityński (trębacz, nauczyciel ze szkół muzycznych w Koninie i Kole) oraz mgr Jacek Dzidowski (tubista, nauczyciel ze szkół w Sochaczewie i Skierniewicach).
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym!
Do zobaczenia w przyszłym roku!
Krzysztof Sadowski.
Wyniki Konkursu