Niedawno informowaliśmy o sukcesach Kasi w konkursach akordeonowych w Warszawie, Piotrkowie Trybunalskim i w Łodzi, a teraz z dumą informujemy, że Kasia Radzikowska otrzymała I nagrodę w VII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Solcu Kujawskim. Serdecznie gratulujemy Kasi i jej nauczycielowi – panu Marcinowi Kalinowskiemu, którego praca również została doceniona przez jurorów.
30 maja 2026 r. w Gorzewie odbyła się druga edycja Powiatowego Dnia Organizacji Pozarządowych Powiatu Gostynińskiego. Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Gostyninie. Wiele lokalnych organizacji, stowarzyszeń i instytucji wystawiło swoje stoiska z prezentowaną ofertą i rodzajem działalności. Odbiorcami byli okoliczni mieszkańcy oraz goście, przebywający na Plaży Biały Łabędź. Nasza szkoła również wzięła udział w wydarzeniu – na głównej scenie wystąpił szkolny Zespół Muzyki Rozrywkowej, który pod kierownictwem p. Piotra Frąsia wykonał polskie i zagraniczne utwory. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, publiczność bardzo dobrze się bawiła przy przebojach z repertuaru zespołu ABBA i przy muzyce filmowej z lat siedemdziesiątych. Ponadto, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie, reprezentowana była przez wiceprezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły, p. Piotra Szarugiewicza, który w towarzystwie naszej nauczycielki, p. Katarzyny Lisickiej, udzielał informacji o szkole, rozdawał ulotki i opowiadał o działalności Stowarzyszenia. Dzięki pomocy i wsparciu pracowników Starostwa Powiatowego, nasi przedstawiciele mogli promować szkołę na stoisku pod namiotem, zabezpieczeni przed wiatrem i deszczem. Dziękujemy!
26 maja odbyło się muzyczne spotkanie z okazji Dnia Matki. Sala koncertowa zmieniła się na chwilę w salę kawiarnianą, były kwiatki w wazonach i słodki poczęstunek. W okolicznościowym koncercie wzięli udział nasi uczniowie, absolwenci i nauczyciele. Były chwile radości, zabawy, śmiechu, ale też refleksji i wzruszenia. Prowadzący imprezę p. Dominik Janiszewski w umiejętny sposób stopniował emocje u publiczności, podkreślał ogromne znaczenie Mamy w życiu dziecka, dziękował za troskę, cierpliwość i bezgraniczną miłość. Wszystkiego najlepszego, kochane MAMY!
26 maja (wtorek) zapraszamy na muzyczne spotkanie z okazji DNIA MATKI. Koncert będzie pełen dźwięków, niespodzianek i – mamy nadzieję – miłej, radosnej atmosfery. Zaczynamy o godz. 17:00!
W czwartek, 21 maja, przed salą koncertową nie brakowało emocji. Uczniowie pierwszych klas czekali na swój pierwszy występ przed publicznością – były więc poprawiane fryzury i stroje, mocno ściskane nuty, ostatnie ciche powtórki i nerwowe zerkanie, czy rodzina już jest na widowni.
Choć tremy nie dało się ukryć, po pierwszych dźwiękach szybko zniknęła i ustąpiła skupieniu na wykonywanych utworach. Młodzi wykonawcy zagrali swój repertuar z wielkim zaangażowaniem, publiczność nagradzała ich gromkimi brawami, a z twarzy rodziców nie znikały uśmiechy i wzruszenie.
To był wyjątkowy koncert, bo pierwszy. Taki, który pamięta się latami. Przed naszymi uczniami jeszcze wiele podobnych wydarzeń. Mamy jednak nadzieję że z każdym kolejnym występem będzie im łatwiej panować nad emocjami i skupić się na wykonywanym utworze. Mocno trzymamy za to kciuki, a póki co – serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom!
Koncert przygotowały: p. Katarzyna Lisicka i p. Małgorzata Kwiatkowska, a spotkanie prowadziła p. Zofia Dutkiewicz.
Tekst: Urszula Lasota Fot. Urszula Lasota, Katarzyna Lisicka
W sobotę 30 maja, na plaży “Biały Łabędź” w Gorzewie, odbędzie się II Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych Powiatu Gostynińskiego. W wydarzeniu weźmie udział kilkadziesiąt organizacji, instytucji i stowarzyszeń o różnorodnym charakterze, ale wspólnym celu – integracji społecznej mieszkańców powiatu. Nasza szkoła też będzie w Gorzewie reprezentowana, a na specjalnym stoisku będzie nas promować Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie, które zawiązało się w grudniu 2025 roku, alby wspierać szkołę w jej działalności.
11 maja w sali koncertowej naszej szkoły wystąpiło czworo uczniów klasy gitary pana Dominika Janiszewskiego. Oprócz popisów solowych, usłyszeliśmy też utwory grane w duecie z nauczycielem. Repertuar oscylował wokół rytmów bossa novy, samby oraz standardów jazzowych, takich jak na przykład „Sunny”. Wystąpili uczniowie klasy pierwszej: Natalia Łupińska, Zuzanna Mac, Kacper Kijek oraz Agata Kotfasińska z klasy drugiej, prezentując wysokie umiejętności gry na gitarze basowej. Występ gitarzystów to przedsmak majowych występów na innych uroczystościach i przesłuchaniach konkursowych uczniów. Nasza grupa to prawdziwa PIERWSZA KLASA sztuki gitarowej!
Tekst: Dominik Janiszewski zdjęcia: rodzice uczniów
Informujemy, że III edycja konkursu instrumentalnego, poświęcona twórczości patrona naszej szkoły, kompozytora i pedagoga Romualda Twardowskiego, została ODWOŁANA z przyczyn organizacyjnych. Zainteresowanych zapraszamy w następnym roku szkolnym.
Serdecznie dziękujemy Pani, która przekazała naszej szkole wiele przydatnych materiałów i akcesoriów do nauki gry (podręczniki i pomoce do nauki gry na gitarze, fortepianie, keyboardzie, śpiewniki, pulpity do nut, statywy, podnóżki dla gitarzystów, instrumenty muzyczne, tablice).
Nie jesteśmy upoważnieni do upubliczniania danych Pani Sponsorki, więc ich nie podamy, ale jesteśmy Jej bardzo wdzięczni za wszystkie podarowane przedmioty. Na pewno będą wykorzystane w pracy z uczniami naszej szkoły, a także podczas występów i koncertów.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaPolityka prywatności