Sukces młodych flecistek

Marysia Wiśniewska (kl. I) i Weronika Kaim (kl. II) zdobyły Nagrodę III Stopnia w I Ogólnopolskim Konkursie Duetów Dziecięcych DUETTINO, który odbył się w Warszawie w dniach 10-12 marca 2022 r.
Dziewczynki przygotowała do konkursu nauczycielka gry na flecie poprzecznym p. Renata Błaszczyńska.
Serdecznie gratulujemy!

Duet wykonał dwa utwory: “Odę do radości” L. van Beethovena i “Misty Mood” H. Hammonda.

Konkurs zorganizowany był przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Warszawie oraz Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia im. E. Młynarskiego w Warszawie, pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej.


Czytaj dalej Sukces młodych flecistek

Gratulacje dla Ali i jej nauczyciela

Alicja Piętka, uczennica klasy waltorni p. Andrzeja Sumlińskiego, otrzymała III nagrodę w II Regionalnych Konfrontacjach “Instrumenty dęte blaszane”, które odbyły się 29 stycznia 2022 r. w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

Dyplom dla Alicji Piętki

Czytaj dalej Gratulacje dla Ali i jej nauczyciela
Wyniki konkursu plastycznego “Wrażenia i obrazy w twórczości Romualda Twardowskiego”
Kat. 5 lat - II miejsce - Wiktoria Majsner

Wyniki konkursu plastycznego “Wrażenia i obrazy w twórczości Romualda Twardowskiego”

V konkurs plastyczny “Wrażenia i obrazy w twórczości Romualda Twardowskiego” skierowany był do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Jury w składzie:
– Anna Buraczyńska,
– Anna Milewska,
– Maciej Milczarek,
– Małgorzata Kwiatkowska – sekretarz,
przyznało następujące nagrody:

Kategoria 6-8 lat:

I miejsce – Zuzanna Michalska
I miejsce – Klaudia Seweryniak
I miejsce – Zuzanna Kopiec
II miejsce – Barbara Peda

Kategoria 9-12 lat:

I miejsce – Aniela Rokicka
I miejsce – Julia Kożuchowska

Kategoria powyżej 12 lat:

II miejsce – Amelia Kosińska
III miejsce – Zuzanna Koczaska
III miejsce – Zofia Ciszewska
wyróżnienie – Szymon Włodarczyk

Kategoria 5 lat (dodatkowa):

I miejsce – Ania Popowych
I miejsce – Michasia Sudomir
II miejsce – Pola Fudała
II miejsce – Wiktoria Majsner
III miejsce – Nela Brzezińska
III miejsce – Marcysia Ulińska.

Gratulujemy wszystkim laureatom.

Dyplomy za udział w konkursie plastycznym oraz nagrody dla laureatów zostaną wręczone podczas I Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentalnego im. Romualda Twardowskiego, który odbędzie się 26 maja 2022 r. w gostynińskim Zamku.

Galeria nagrodzonych prac:

Kat. 5 lat – I miejsce – Ania Popowych
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kat. 5 lat – I miejsce – Michasia Sudomir
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kat. 5 lat – II miejsce – Pola Fudała
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kat. 5 lat – II miejsce – Wiktoria Majsner
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kat. 5 lat – III miejsce – Nela Brzezińska
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kat. 5 lat – III miejsce – Marcysia Ulińska
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kategoria 6-8 lat – I miejsce – Zuzanna Michalska
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kategoria 6-8 lat – I miejsce – Klaudia Seweryniak
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kategoria 6-8 lat – I miejsce – Zuzanna Kopiec
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kategoria 6-8 lat – II miejsce – Barbara Peda
R. Twardowski – “Alleluja”

Kategoria 9-12 lat – I miejsce – Aniela Rokicka
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kategoria 9-12 lat – I miejsce – Julia Kożuchowska
R. Twardowski – “Tryptyk Mariacki cz. II – Taniec”

Kategoria powyżej 12 lat – II miejsce – Amelia Kosińska
R. Twardowski – “Serenade for String Orchestra cz. I”

Kategoria powyżej 12 lat – III miejsce – Zuzanna Koczaska
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kategoria powyżej 12 lat – III miejsce – Zofia Ciszewska
R. Twardowski – “Alleluja”

Kategoria powyżej 12 lat – wyróżnienie – Szymon Włodarczyk
R. Twardowski – “Alleluja”

Czytaj dalej Wyniki konkursu plastycznego “Wrażenia i obrazy w twórczości Romualda Twardowskiego”

V Konkurs plastyczny – regulamin

Zapraszamy uczniów gostynińskich szkół i przedszkoli do wzięcia udziału w V Konkursie plastycznym “Wrażenia i obrazy w twórczości Romualda Twardowskiego”, którego organizatorem jest Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie.

Regulamin Konkursu Wrażenia i obrazy w twórczości Romualda Twardowskiego

I Organizator konkursu

Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
ul. Bema 23
09-500 Gostynin
www.msmgostynin.pl
miejska.gostynin@interia.pl

II Cele konkursu

– Popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży dzieł Patrona szkoły – Romualda Twardowskiego i uwrażliwianie na ich piękno.
– Rozbudzanie zainteresowania literaturą muzyczną.
– Rozwijanie wyobraźni i ekspresji muzycznej i plastycznej.
– Rozwijanie zdolności plastycznych u dzieci i młodzieży.

III Czas trwania konkursu

Konkurs rozpoczyna się 11 października, a kończy 18 listopada br. Prace należy przekazać do 10 listopada.

IV Założenia organizacyjne

  1. Konkurs zostanie przeprowadzony wśród uczniów Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie oraz uczniów gostynińskich szkół podstawowych i przedszkoli, w trzech kategoriach wiekowych:
    1) 6 – 8 lat
    2) 9 – 12 lat
    3) powyżej 12 lat.
  2. Praca powinna powstać pod wpływem jednego z następujących utworów Romualda Twardowskiego:

Praca ma być plastyczną ilustracją wybranego utworu.

  1. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.) na papierze w formacie A3.
  2. Praca powinna posiadać jednego autora.
  3. Każdy z uczniów może przekazać tylko jedną pracę.
  4. Prace przekazane na konkurs muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi, nie przedstawianymi na innych konkursach.
  5. Każdy uczestnik konkursu powinien swoją pracę opatrzyć tytułem (podać tytuł utworu będącego inspiracją do powstania pracy), oraz swoimi danymi: imię, nazwisko, wiek, szkoła, klasa, telefon kontaktowy.
  6. Termin zgłaszania prac upływa 10 listopada.
  7. Prace należy przekazywać do sekretariatu organizatora lub bezpośrednio do pani Małgorzaty Kwiatkowskiej.
  8. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z nieodpłatnym przeniesieniem prawa własności złożonych egzemplarzy. Prace nie będą zwracane autorom.
  9. Prace nie spełniające zasad uczestnictwa (np. w innym formacie niż A3) nie będą brane pod uwagę przez jury konkursu.

V Wyniki konkursu i nagrody

  1. Jury powołane przez organizatora spośród przekazanych prac wyłoni laureatów konkursu.
  2. Kryteria oceny: zgodność z tematyką, estetyka pracy, oryginalność.
  3. Ogłoszenie wyników – lista nagrodzonych osób zostanie opublikowana na stronie internetowej organizatora do dnia 19 listopada.
  4. Osoby nagrodzone oraz wyróżnione zostaną powiadomione osobiście lub telefonicznie o terminie uroczystego wręczenia nagród i dyplomów laureatom konkursu.
  5. Za miejsca I, II i III zostaną przyznane nagrody.
  6. Jury ma prawo do wytypowania dodatkowych nagród i wyróżnień, jak również prawo do nieprzyznania nagród.
  7. Decyzja jury co do wskazania laureatów oraz przyznania im nagród jest ostateczna.

VI Postanowienia końcowe

  1. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin.
  2. Autorzy zgadzają się na opublikowanie zwycięskich prac.
  3. Organizator zastrzega sobie prawo do:
    – nierozstrzygnięcia konkursu w przypadku zbyt małej liczby prac,
    – rozstrzygania w kwestiach nieuregulowanych postanowieniami regulaminu.

Małgorzata Kwiatkowska.
Projekt plakatu: Drukarnia Szmydt


Czytaj dalej V Konkurs plastyczny – regulamin

Grand Prix dla Wiktora

Z wielką przyjemnością przekazujemy informację, że uczeń naszej szkoły Wiktor Sobiecki, kształcący swój warsztat i umiejętności gry w klasie akordeonu mgr Marcina Kalinowskiego, zdobył Grand Prix w III Międzynarodowym Konkursie Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Tymbarku.
W tym roku, z powodu trwającej pandemii, konkurs odbył się w trybie online w dniach 22.05 – 1.06.2021r.
Wiktor wykonał Preludium – Łukasza Wosia oraz Steps – Viktora Vlasova.
Oceny dokonywało Jury z Europy oraz z Azji, m.in. Przewodniczący Jury – Khac-Uyen Nguyen (Norwegia/Wietnam), Miho Sanou (Japonia), David Gruber (Austria), Cameron Todd (Wielka Brytania), Dominika Anna Rosiek (Wielka Brytania/Polska), prof. Janusz Pater (Akademia Muzyczna w Krakowie), Anna Sowa (kompozytor).
Główną nagrodą, którą otrzymał Wiktor, jest udział w 23. Letniej Akademii Muzycznej, organizowanej przez Akademię Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, w dniach 21 – 29 sierpnia tego roku.
Warto dodać, że od września 2021 roku Wiktor będzie uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Płocku.
W tym samym konkursie uczennica naszej szkoły Ania Zgierska otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy panu Marcinowi Kalinowskiemu takich wspaniałych uczniów, a obojgu naszym młodym akordeonistom życzymy dalszych sukcesów muzycznych.


Czytaj dalej Grand Prix dla Wiktora

Wyniki konkursu “Młoda Blacha 2021”

Zakończył się konkurs w ramach III Gostynińskich Spotkań Instrumentów Dętych Blaszanych „Młoda Blacha 2021”.
Konkurs był dwuetapowy i odbywał się wyłącznie w formule online. Jury oceniało występy w 9 kategoriach.

Wyniki konkursu

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz wyróżnionym!

Kilka słów przekazał nam także przewodniczący jury, dr hab. Konrad Boniński – wykładowca trąbki w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi:

K. S.


Czytaj dalej Wyniki konkursu “Młoda Blacha 2021”

Młoda Blacha 2021 – lista zakwalifikowanych do drugiego etapu

Poniżej przedstawiamy listę osób zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu wraz z godzinami występów.

Do wszystkich osób zakwalifikowanych, na podane w zgłoszeniu adresy e-mail, zostały wysłane informacje odnośnie sposobu połączenia się poprzez platformę Microsoft Teams.

W razie nieotrzymania wiadomości, prosimy o kontakt mailowy: mlodablacha@onet.pl

Przypominamy, że 2gi etap odbędzie się 19 czerwca. Wyniki konkursu pojawią się na stronie szkoły 21 czerwca.

Lista osób zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu oraz godziny występu w drugim etapie (online)


Czytaj dalej Młoda Blacha 2021 – lista zakwalifikowanych do drugiego etapu

Młoda Blacha 2021 – online

W dniach 14-19 czerwca w naszej szkole odbywać się będą III Gostynińskie Spotkania Instrumentów Dętych Blaszanych „Młoda Blacha”. W tym roku, ze względu na pandemię, w ramach Spotkań odbędzie się tylko konkurs solistów i przeprowadzony zostanie w całości w formule online.
14 i 15 czerwca Jury powołane przez Dyrektora Szkoły oceniać będzie nagrania konkursowe I etapu.

LISTA UCZESTNIKÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO DRUGIEGO ETAPU UDOSTĘPNIONA ZOSTANIE NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY 15 CZERWCA!

II etap odbędzie się 19 czerwca. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły 22 czerwca.

Poniżej lista uczestników konkursu oraz regulamin:

Regulamin i Program konkursu

Lista uczestników


Czytaj dalej Młoda Blacha 2021 – online

Wirtualna Muz-Bombka – podsumowanie

Od kilku lat, podczas szkolnego balu karnawałowego, podsumowujemy organizowane przez szkolną bibliotekę konkursy plastyczne. W tym roku – z wiadomych powodów – bal karnawałowy się nie odbędzie.
Ogłoszony w grudniu konkurs “Wirtualna Muz-Bombka” polegał na zaprojektowaniu i wysłaniu zdjęcia projektu bombki z elementem muzycznym. W planie było “zawieszenie” nadesłanych bombek na wirtualnej, rysunkowej choince i rozlosowanie kilku nagród wśród wszystkich uczestników konkursu.
Okazało się jednak, że wirtualna forma konkursu nie zyskała zbyt dużej popularności i w konkursie wzięły udział tylko cztery uczennice. W sumie nadesłano sześć projektów (można było wykonać więcej niż jeden).
Planowanego losowania nagród zatem nie będzie, otrzymają je wszystkie autorki Muz-Bombek.
Muzyczno-świąteczne upominki będą czekały na Emilkę, Ulę, Sandrę i Florentynę w szkolnej bibliotece.



Czytaj dalej Wirtualna Muz-Bombka – podsumowanie