Niedawno informowaliśmy o sukcesach Kasi w konkursach akordeonowych w Warszawie, Piotrkowie Trybunalskim i w Łodzi, a teraz z dumą informujemy, że Kasia Radzikowska otrzymała I nagrodę w VII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Solcu Kujawskim. Serdecznie gratulujemy Kasi i jej nauczycielowi – panu Marcinowi Kalinowskiemu, którego praca również została doceniona przez jurorów.
Informujemy, że III edycja konkursu instrumentalnego, poświęcona twórczości patrona naszej szkoły, kompozytora i pedagoga Romualda Twardowskiego, została ODWOŁANA z przyczyn organizacyjnych. Zainteresowanych zapraszamy w następnym roku szkolnym.
Kasia Radzikowska, uczennica klasy akordeonu pana Marcina Kalinowskiego, wzięła udział w XXI Regionalnym Konkursie Akordeonowym w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie otrzymała wyróżnienie w kategorii I. Organizatorem konkursu, który odbył się 10-11 kwietnia b.r., była Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im.Ignacego Jana Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Serdeczne gratulacje dla Kasi i jej nauczyciela!
Za nami II edycja konkursu recytatorskiego RYMY I RYTMY, który zorganizowaliśmy 18 marca dla uczniów klas I-III szkół podstawowych Gostynina i okolic. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział 30 uczniów z 9 szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie, Szkoły Podstawowej nr 5 im Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie, Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Lucieniu, Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Sokołowie, Szkoły Podstawowej w Teodorowie, Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Małkowskiego w Szczawinie Kościelnym, Szkoły Podstawowej im Orła Białego w Białotarsku i Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Solcu.
Zadaniem wykonawców było wyrecytowanie dwóch wybranych wierszy polskiej poetki Doroty Gellner, w tym jednego związanego z muzyką.
Poziom wykonawczy występujących uczniów bardzo pozytywnie zaskoczył i organizatora, i komisję oceniającą recytacje. W jury zasiedli: pan Piotr Szarugiewicz (polonista, metodyk, wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół MSM I st. w Gostyninie), pani Julia Łoś (polonistka, autorka tekstów prasowych, sekretarz Stowarzyszenia Przyjaciół MSM I st. w Gostyninie), pani Bożena Trojanowska (kierownik gostynińskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Płocku, organizator konkursów dla przedszkoli, szkół podstawowych i średnich) i pani Małgorzata Kwiatkowska (nauczyciel przedmiotów teoretycznych w naszej szkole i instruktor śpiewu solowego w MCK w Gostyninie). Z wielką przyjemnością podziwialiśmy dopracowane, przemyślane występy. Recytatorzy – zgodnie z regulaminem konkursu – ubarwiali swoje występy rekwizytami, strojami, gestami – co miało niewątpliwy wpływ na końcową ocenę. Na podkreślenie zasługuje jednak fakt, że wszyscy wykonywali swoje wiersze z dużym zaangażowaniem i bez pomyłek.
Uroczystość podsumowania konkursu odbyła się następnego dnia po przesłuchaniach indywidualnych. Rozpoczęła się krótkim koncertem muzyki wokalnej z tekstami Doroty Gellner, w wykonaniu uczniów Miejskiej Szkoły Muzycznej I st. im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie. Członkowie chóru, pod kierownictwem pani Katarzyny Lisickiej, zaśpiewali hymn szkolny (autorką tekstu hymnu jest Dorota Gellner), a następnie razem z solistkami (Alą Tarką, Rozalką Rosiak i Alą Czuchońską) zaprezentowali kilka bardzo znanych piosenek dziecięcych. Poprzedziły je zadania dla publiczności, polegające na rozpoznaniu piosenek po krótkich motywach melodycznych. Motywy te zagrali na swoich instrumentach: Marysia Kaczmarek (skrzypce), Alan Kostun (akordeon), Witek Kaźmierczak (flet) i Makary Durma (trąbka). Publiczność świetnie sobie z tym zadaniem poradziła. A wspomniane tytuły to: “Jestem sobie ogrodniczka”, “Zuzia – lalka nieduża”, “Czary-mary” i “Ogórek wąsaty”. Uczniom akompaniowali pan Maciej Milczarek i pan Piotr Frąś.
Po występie uczniów szkoły muzycznej, jurorzy przystąpili do ogłoszenia wyników. Ponieważ poziom konkursu był wysoki, a przy tym dość wyrównany, jury przyznało wiele nagród ex aequo. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani dyplomami i muzycznymi gadżetami. Każde dziecko otrzymało również nagrodę książkową (książki pozyskaliśmy dzięki współpracy z Biblioteką Narodową w Warszawie).
Po rozdaniu dyplomów i nagród, laureaci pierwszych miejsc (z każdej kategorii – klas I, klas II i klas III) zaprezentowali publiczności swoje konkursowe wiersze. Na zakończenie spotkania głos zabrał dyrektor szkoły Andrzej Sitek, podziękował pani Urszuli Lasocie za zorganizowanie konkursu i zaprosił wszystkich na Dni Otwarte szkoły, które odbędą się na początku czerwca.
Jako pomysłodawca konkursu RYMY i RYTMY i główny organizator wydarzenia, pragnę podziękować wszystkim uczestnikom, ich opiekunom, rodzicom, nauczycielom – Wasza praca naprawdę została doceniona. Moje podziękowania kieruję również do jurorów, którzy bezinteresownie zgodzili się poświęcić swój czas na wysłuchanie 60 wierszy i dokonanie wyboru najciekawszych prezentacji. Dziękuję również: – członkom chóru szkolnego, solistkom i uczniom grającym motywy piosenek, – pani Małgorzacie Kwiatkowskiej za przygotowanie solistek do występów, – pani Katarzynie Lisickiej za przygotowanie chóru, opracowanie dwugłosowe melodii piosenek, modyfikację aranżacji, – panu Maciejowi Milczarkowi i panu Piotrowi Frąsiowi za akompaniament fortepianowy, – pani Klaudii Kowalewskiej-Bukowskiej i panu Dominikowi Janiszewskiemu za utrwalenie konkursu na zdjęciach, – nauczycielom, którzy poświęcili część swoich lekcji na ćwiczenie z uczniami motywów z piosenek Doroty Gellner: pani Zosi Dutkiewicz, panu Piotrowi Frąsiowi, panu Wojtkowi Kamińskiemu i panu Andrzejowi Tomaszewskiemu, – paniom Bogusławie Cepil i Katarzynie Świątkowskiej za bezcenną, logistyczną pomoc w zorganizowaniu imprezy.
Urszula Lasota – pomysłodawca i organizator konkursu.
Z przyjemnością informujemy, że Kasia Radzikowska – uczennica klasy akordeonu pana Marcina Kalinowskiego – zajęła III miejsce w III Warszawskim Konkursie Akordeonowym . Gratulacje dla Kasi i jej nauczyciela!
Pojutrze, 18 marca, odbędzie się II edycja konkursu recytatorskiego, który organizujemy dla uczniów klas I-III szkół podstawowych Gostynina i okolic – RYMY I RYTMY. W tym roku uczniowie prezentują twórczość Doroty Gellner, polskiej autorki bajek, wierszy i tekstów piosenek dla dzieci. W konkursie weźmie udział 30 uczniów z dziewięciu szkół. Wystąpią w trzech kategoriach: klasy I, klasy II i klasy III. Rozpoczynamy w środę, 18 marca, o godz. 10:00, od wykonawców z klas I, następnie klasy II, po nich uczniowie klas III, wg kolejności podanej na tablicach ogłoszeń. Podsumowanie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w czwartek, 19 marca, o godz. 17:00. Życzymy powodzenia wszystkim recytatorom
Zapraszamy uczniów klas I-III szkół podstawowych Gostynina i okolic do wzięcia udziału w II edycji konkursu recytatorskiego RYMY i RYTMY. W tym roku promujemy twórczość Doroty Gellner – polskiej poetki, autorki książek, słuchowisk, bajek, setek wierszy i tekstów piosenek dla dzieci, w tym tekstu hymnu naszej szkoły. Aby wystąpić w konkursie, należy przygotować dwa wiersze Doroty Gellner, w tym jeden o tematyce związanej z muzyką, i zgłosić się do swojego nauczyciela języka polskiego. Regulaminy i karty zgłoszeń zostały wysłane do szkół. Konkurs odbędzie się 18 marca 2026 r. a podsumowanie i rozdanie nagród – 19 marca.
Zakończyła się jesienna edycja Międzynarodowego Konkursu Internetowego ”DIGI-TALENTY AUTUMN 2025”, w której wzięły udział uczennice klasy wiolonczeli pani Pauliny Zielińskiej. Konkurs DIGI-Talenty, z każdą edycją staje się coraz bardziej rozpoznawalny i popularny wśród muzykującej młodzieży. W tegorocznych, jesiennych zmaganiach wzięli udział uczestnicy z 10 krajów: Polski, Ukrainy, Portugalii, Łotwy, Turcji, Estonii, Litwy, Białorusi, Bułgarii oraz Azerbejdżanu. Oceniało ich międzynarodowe jury, złożone z muzycznych ekspertów. Reprezentantki naszej szkoły wystąpiły w dwóch kategoriach: solowej i zespołowej. – W kategorii INSTRUMENT SOLO – Ania Kostuniak zajęła II miejsce w kat.wiekowej MINI, a Kasia Pasek – II miejsce w kat. wiekowej MIDI. – W kategorii INSTRUMENTAL GROUP – I miejsce otrzymał septet wiolonczelowy w składzie: Kasia Pasek, Olga Domeradzka, Laura Jaworska, Oliwia Kurkowska, Ania Kostuniak, Hania Kaczmarek i Tosia Włodarska. Tak wysokie lokaty konkursowe są potwierdzeniem systematycznej pracy oraz muzycznego zaangażowania nie tylko dziewcząt, ale i ich nauczycielki, pani Pauliny Zielińskiej, której profesjonalne wsparcie, cierpliwość i inspiracja mają ogromny wpływ na muzyczną edukację uczennic. Gratulujemy więc sukcesu młodym wiolonczelistkom i ich nauczycielce, życzymy dalszego rozwoju, nowych wyzwań i wielu okazji do cieszenia się muzyką. Do sukcesu naszych uczennic przyczynił się również pan Maciej Milczarek, który akompaniował solistkom na fortepianie. Był też autorem nagrań konkursowych, które zostały przesłane organizatorom.
16 czerwca nadeszły wyniki, ostatniego w tym roku szkolnym, konkursu instrumentalnego – XXXVIII Międzynarodowego Konkursu Internetowego DIGI – TALENTY – WIOSNA 2025 (edycja online). W konkursie wzięły udział uczennice klasy wiolonczeli p. Pauliny Zielińskiej. Wystąpiły w trzech kategoriach i we wszystkich zdobyły tytuł laureata: Katarzyna Pasek otrzymała II nagrodę w kategorii solo instrumentalne/midi (12-14 lat), Anna Kostuniak otrzymała II nagrodę w kategorii solo instrumentalne/mini (8-11 lat), a septet wiolonczelowy w składzie: Kasia Pasek, Olga Domeradzka, Laura Jaworska, Oliwia Kurkowska, Ania Kostuniak, Hania Kaczmarek, Tosia Włodarska – również otrzymał II nagrodę, w kategorii małe zespoły.
Kasia Pasek i Ania Kostuniak są też finalistkami innych konkursów, które odbyły się w tym roku szkolnym. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce “Osiągnięcia uczniów“.
Gratulujemy serdecznie młodym wiolonczelistkom i ich nauczycielce, p. Paulinie Zielińskiej, która przygotowała solistki i zespół do konkursu.
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania konkursowego utworu – Helen Butterworth – “Lonely Lady”, w wykonaniu septetu wiolonczelowego. Akompaniuje p. Maciej Milczarek.: (KLIK W ZDJĘCIE)
Takie informacje chcielibyśmy publikować jak najczęściej! Otrzymaliśmy wiadomość o kolejnych sukcesach Kasi i Nikodema z klasy akordeonu p. Marcina Kalinowskiego: – W VII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2025, który odbywał się w dniach 14.04-19.05.2025 r. w Krakowie (edycja on-line, instrument – akordeon), Kasia Radzikowska otrzymała ZŁOTY MEDAL w kategorii “Little Virtuoso”, a Nikodem Kicka – WYRÓŻNIENIE w kategorii A. – W IV Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym, organizowanym 28 maja b.r. w ramach Festiwalu Młodego Wirtuoza w Bydgoszczy (edycja on-line), Kasia Radzikowska zdobyła tytuł laureata I miejsca, a Nikodem Kicka zdobył tytuł laureata II miejsca. Oboje byli oceniani w kategorii A instrumentu Akordeon.
Wielkie gratulacje dla Kasi, Nikodema i ich nauczyciela – p. Marcina Kalinowskiego!
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaPolityka prywatności