Konkurs plastyczny “Muzyczna choineczka”

Regulamin:

  1. Organizatorem konkursu jest biblioteka Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie.
  2. Konkurs ma charakter przedświątecznej zabawy plastycznej i przeznaczony jest dla uczniów naszej szkoły.
  3. Zadanie uczestników polega na zaprojektowaniu i wykonaniu płaskiej ozdoby świątecznej w kształcie choinki, do zawieszenia na panelach dekoracyjnych.
  4. Kształt choinki jest dowolny, wysokość – 20 cm.
  5. Choineczki powinny zawierać bardzo wyraźne elementy muzyczne.
  6. Kolorystyka i technika – dowolne.
  7. Jeden uczeń może wykonać kilka prac.
  8. Ze względu na rodzinny charakter Świąt, przy projektowaniu i wykonywaniu choineczek mogą pomagać inni członkowie rodziny. Popieramy integrację 🙂
  9. Prace powinny być podpisane (najlepiej z tyłu ozdoby) i dostarczone
    do szkolnej biblioteki (lub sekretariatu) w terminie do 18 grudnia 2023 r.
  10. Najpiękniejsze i najciekawsze choineczki zostaną sfotografowane, a zdjęcia będą zamieszczone w specjalnie stworzonej galerii na szkolnej witrynie internetowej – www.msmgostynin.pl.
  11. Gotowe prace będą zawieszone w sali koncertowej, na dekoracyjnych panelach.
  12. Wśród wszystkich uczestników zabawy zostaną rozlosowane nagrody. Losowanie odbędzie się podczas balu karnawałowego, w styczniu.

Serdecznie zapraszamy do zabawy!


Czytaj dalejKonkurs plastyczny “Muzyczna choineczka”

Gratulacje dla Zuzi Gęsiarz!

Z wielką dumą informujemy, że Zuzanna Gęsiarz, uczennica klasy fletu pani Renaty Błaszczyńskiej została laureatką I NAGRODY w VIII Spotkaniach Fletowych Regionu Łódzkiego.
Konkurs zorganizowała Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Zgierzu w dniach 15-16 czerwca 2023 r.
Uczennicy akompaniował na fortepianie p. Maciej Milczarek.

Serdeczne gratulacje!


Czytaj dalejGratulacje dla Zuzi Gęsiarz!

Młoda Blacha 2023

W dniach 19-20 maja w Miejskiej Szkole Muzycznej I st. im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie odbyły się już V Gostynińskie Spotkania Instrumentów Dętych Blaszanych Młoda Blacha. Tak jak w poprzednich latach, honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gostynina Pan Paweł Kalinowski, który oficjalnie otworzył pierwszy dzień przesłuchań.

W ramach Spotkań odbyły się warsztaty, które prowadził Grzegorz Dębski – nauczyciel trąbki z OSM i PSM w Płocku , a także konkurs dla młodych instrumentalistów, uczniów szkół muzycznych I stopnia grających na trąbce, waltorni, puzonie, sakshornie, eufonium i tubie. W tym roku otrzymaliśmy aż 65 zgłoszeń ze szkół muzycznych w Łodzi, Kutnie, Łęczycy, Inowrocławiu, Uniejowie, Radziejowie, Kole, Koninie, Skierniewicach, Płocku, Płońsku, Przasnyszu, Iławie, Zduńskiej Woli, Żyrardowie oraz Gostyninie.

W skład jury konkursu wchodzili znakomici pedagodzy: dr hab. Konrad Boniński – trębacz, solista Teatru Wielkiego w Łodzi, wykładowca trąbki na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Tomasz Kacprzak – nauczyciel puzonu, eufonium i tuby z Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku, konsultant Centrum Edukacji Artystycznej, Andrzej Sumliński – nauczyciel waltorni w Miejskiej Szkole Muzycznej I st. w Gostyninie, Krzysztof Orliński – nauczyciel trąbki w PSM w Skierniewicach oraz Krzysztof Koziński – nauczyciel puzonu w PSM I st. w Uniejowie.

Wyniki konkursu

Tekst, zdjęcia – Krzysztof Sadowski.


Czytaj dalejMłoda Blacha 2023

Drugie życie CD – projekt plastyczny

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie plastycznymŚwiąteczna ozdoba – drugie życie CD”.
Projekt skierowany jest do uczniów Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie i polega na wykonaniu świątecznej dekoracji szkolnej ze starych, niepotrzebnych płyt kompaktowych.

płyty CD na gałązkach świerku

Zasady projektu:

  1. Należy ozdobić dowolną techniką JEDNĄ stronę CD (płyty będą wieszane płasko, na tablicach).
  2. Tematyka musi być związana z zimą lub świętami Bożego Narodzenia.
  3. Środkowy otwór musi zostać NIEZAKRYTY (będą dodawane zawieszki).
  4. Pomoc członków rodziny jest mile widziana (stawiamy na integrację).
  5. Można wykonać więcej niż jedną pracę.
  6. Gotowe ozdoby należy dostarczyć do biblioteki szkolnej DO 17 GRUDNIA 2022 r. (sobota). Najlepiej w foliowej „koszulce”, z karteczką z imieniem i nazwiskiem ucznia.
  7. Dostarczone prace zostaną zawieszone na tablicach w sali koncertowej, sfotografowane, a następnie opublikowane w specjalnej galerii na stronie internetowej szkoły www.msmgostynin.pl i na Facebooku.
  8. Uczestnicy projektu wezmą udział w losowaniu nagród – niespodzianek, które odbędzie się podczas balu karnawałowego.

Jeżeli ktoś nie ma niepotrzebnych płyt, może skorzystać z CD, które znajdują się w szkolnej bibliotece (stare programy komputerowe), jednak ich liczba jest ograniczona.

Zapraszam do zabawy!
Nauczyciel bibliotekarz – Urszula Lasota


Czytaj dalejDrugie życie CD – projekt plastyczny

Sukcesy naszych flecistek w Łodzi

Cztery uczennice klasy fletu p. Renaty Błaszczyńskiej wróciły z nagrodami z VII Spotkań Fletowych Regionu Łódzkiego dla szkół muzycznych I i II stopnia, które odbyły się w 7 i 8 czerwca w Łodzi.
Weronika Kaim zdobyła III nagrodę, I wyróżnienie przyznano Marysi Wiśniewskiej, a II wyróżnienia otrzymały Zuzia Gęsiarz i Iga Michalska.
Nagrodzono również – za wyróżniający akompaniament – p. Macieja Milczarka.

Serdeczne gratulacje!


Czytaj dalejSukcesy naszych flecistek w Łodzi

Gratulacje dla Ani!

Ania Zgierska została laureatką II nagrody w IV Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym, który odbył się 3-4 czerwca w Solcu Kujawskim.
Ania jest uczennicą klasy akordeonu p. Marcina Kalinowskiego.

Serdecznie gratulujemy Ani i jej nauczycielowi!


Czytaj dalejGratulacje dla Ani!

Młoda Blacha 2022 – podsumowanie Konkursu

4 czerwca zakończyły się trwające dwa dni IV Gostynińskie Spotkania Instrumentów Dętych Blaszanych Młoda Blacha, organizowane przez Miejską Szkole Muzyczną I st. im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie pod patronatem Burmistrza Gostynina Pana Pawła Kalinowskiego.
W tym roku powróciliśmy do formuły stacjonarnej. 
Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem liczby uczestników, ponieważ do Konkursu odbywającego się w ramach Spotkań zgłosiło się aż 83 młodych adeptów trąbki, puzonu, waltorni i sakshornu ze szkół muzycznych w Płocku, Gostyninie, Warszawie, Łodzi, Inowrocławiu, Pabianicach, Iławie, Zduńskiej Woli, Płońsku, Kaliszu, Uniejowie Sochaczewie, Skierniewicach, Koninie i Kole.
Prezentacje konkursowe oceniane były przez jury, któremu przewodniczył dr hab. Konrad Boniński – wykładowca trąbki w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi a także solista Teatru Wielkiego w Łodzi. 
W ramach Spotkań odbyły się także warsztaty dla uczestników, które poprowadzili cenieni w kraju pedagodzy: mgr Krzysztof Lityński (trębacz, nauczyciel ze szkół muzycznych w Koninie i Kole) oraz mgr Jacek Dzidowski (tubista, nauczyciel ze szkół w Sochaczewie i Skierniewicach).
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym!
Do zobaczenia w przyszłym roku!
Krzysztof Sadowski.
Wyniki Konkursu


Czytaj dalejMłoda Blacha 2022 – podsumowanie Konkursu

Podsumowanie I OKI im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie

Za nami jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu roku szkolnego – I Ogólnopolski Konkurs Instrumentalny im. Romualda Twardowskiego. Zorganizowaliśmy go w Gostynińskim Zamku we współpracy z Burmistrzem Miasta Gostynina i Wydawnictwem Pani Twardowska.
W konkursie wzięło udział 22 uczniów szkół muzycznych w trzech kategoriach wiekowych.
Uczestników oceniało jury w składzie:
– przewodnicząca – Alicja Twardowska – muzyk, wydawca, dyrektor wydawnictwa Pani Twardowska, prywatnie żona naszego Patrona Romualda Twardowskiego,
– członkowie:
prof. Edward Wolanin – pianista, UMFC w Warszawie,
prof. Andrzej Gębski – skrzypek, UMFC w Warszawie,
prof. Artur Pachlewski – klarnecista, UMFC w Warszawie.
Po ogłoszeniu wyników konkursu i rozdaniu nagród odbył się koncert laureatów i koncert jurorów.
Podczas spotkania odbyło się również rozdanie nagród laureatom V Konkursu plastycznego Wrażenia i obrazy w twórczości Romualda Twardowskiego, który przeprowadzony został w gostynińskich przedszkolach i szkołach podstawowych.
Uroczystość prowadziły p. Małgorzata Kwiatkowska i p. Katarzyna Lisicka.

Wyniki konkursu:

Kategoria I:
I miejsceWojciech Milczarek, fortepian, Szkoła Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie,
II miejsceOliwia Czarniecka, fortepian, Społeczna Szkoła Muzyczna im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie,
III miejsceMelania Nowacka, fortepian, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie,
wyróżnienieWeronika Kaim, flet poprzeczny, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie,
wyróżnienieKatarzyna Knyziak, skrzypce, Szkoła Muzyczna I stopnia w Konstancinie-Jeziornie,
wyróżnienie Julia Panek-Wilomska, fortepian, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie,
wyróżnienieKlaudia Slodan, fortepian, Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego,
wyróżnienieMaria Wiśniewska, flet poprzeczny, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie,
wyróżnienieLaura Jaworska, wiolonczela, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie,
wyróżnienieMikołaj Chodelski, skrzypce, Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

Kategoria II:
I miejsce Szymon Kania, fortepian, Państwowa Szkoła Muzyczna im. Romualda Twardowskiego w Puławach,
II miejsce Anastazja Jagiełło, wiolonczela, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Łodzi,
III miejsceJoão Zawidzki, fortepian, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Warszawie,
wyróżnienieKlara Banaś, skrzypce, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Warszawie,
wyróżnienieJakub Pilichowicz, fortepian, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie,
wyróżnienieAlex Segura, fortepian, Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego.

Kategoria III:
I miejsce – nie przyznano
II miejsceSebastian Świciak, fortepian, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Łodzi,
III miejsceDorota Gołębiewska, fortepian, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Łodzi.
Ponadto, jury nagrodziło nagrodami specjalnymi:
Szymona Kanię – za najlepsze wykonanie utworu Romualda Twardowskiego,
p. Macieja Milczarka – za najlepszy akompaniament wspierający uczniów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom, ich nauczycielom i rodzicom.
Życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!
U. L.

Galeria zdjęć:


Czytaj dalejPodsumowanie I OKI im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie

Młoda Blacha 2022

W dniach 3-4 czerwca 2022 roku, w naszej szkole odbędą się kolejne, IV Gostynińskie Spotkania Instrumentów Dętych Blaszanych Młoda Blacha. Skierowane są do uczniów klas trąbki, puzonu, waltorni, sakshornu i tuby.
W ramach Spotkań odbędzie się konkurs oraz warsztaty dla młodych muzyków.
W tym roku konkurs odbywać się będzie w formie stacjonarnej.
Regulamin Spotkań i harmonogramy znajdują się w załącznikach poniżej:
Regulamin
Harmonogram konkursu
Harmonogram prób na sali koncertowej

K. S.


Czytaj dalejMłoda Blacha 2022