Sukcesy naszych flecistek w Łodzi

Cztery uczennice klasy fletu p. Renaty Błaszczyńskiej wróciły z nagrodami z VII Spotkań Fletowych Regionu Łódzkiego dla szkół muzycznych I i II stopnia, które odbyły się w 7 i 8 czerwca w Łodzi.
Weronika Kaim zdobyła III nagrodę, I wyróżnienie przyznano Marysi Wiśniewskiej, a II wyróżnienia otrzymały Zuzia Gęsiarz i Iga Michalska.
Nagrodzono również – za wyróżniający akompaniament – p. Macieja Milczarka.

Serdeczne gratulacje!


Czytaj dalej Sukcesy naszych flecistek w Łodzi

Gratulacje dla Ani!

Ania Zgierska została laureatką II nagrody w IV Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym, który odbył się 3-4 czerwca w Solcu Kujawskim.
Ania jest uczennicą klasy akordeonu p. Marcina Kalinowskiego.

Serdecznie gratulujemy Ani i jej nauczycielowi!


Czytaj dalej Gratulacje dla Ani!

Młoda Blacha 2022 – podsumowanie Konkursu

4 czerwca zakończyły się trwające dwa dni IV Gostynińskie Spotkania Instrumentów Dętych Blaszanych Młoda Blacha, organizowane przez Miejską Szkole Muzyczną I st. im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie pod patronatem Burmistrza Gostynina Pana Pawła Kalinowskiego.
W tym roku powróciliśmy do formuły stacjonarnej. 
Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem liczby uczestników, ponieważ do Konkursu odbywającego się w ramach Spotkań zgłosiło się aż 83 młodych adeptów trąbki, puzonu, waltorni i sakshornu ze szkół muzycznych w Płocku, Gostyninie, Warszawie, Łodzi, Inowrocławiu, Pabianicach, Iławie, Zduńskiej Woli, Płońsku, Kaliszu, Uniejowie Sochaczewie, Skierniewicach, Koninie i Kole.
Prezentacje konkursowe oceniane były przez jury, któremu przewodniczył dr hab. Konrad Boniński – wykładowca trąbki w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi a także solista Teatru Wielkiego w Łodzi. 
W ramach Spotkań odbyły się także warsztaty dla uczestników, które poprowadzili cenieni w kraju pedagodzy: mgr Krzysztof Lityński (trębacz, nauczyciel ze szkół muzycznych w Koninie i Kole) oraz mgr Jacek Dzidowski (tubista, nauczyciel ze szkół w Sochaczewie i Skierniewicach).
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym!
Do zobaczenia w przyszłym roku!
Krzysztof Sadowski.
Wyniki Konkursu


Czytaj dalej Młoda Blacha 2022 – podsumowanie Konkursu

Podsumowanie I OKI im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie

Za nami jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu roku szkolnego – I Ogólnopolski Konkurs Instrumentalny im. Romualda Twardowskiego. Zorganizowaliśmy go w Gostynińskim Zamku we współpracy z Burmistrzem Miasta Gostynina i Wydawnictwem Pani Twardowska.
W konkursie wzięło udział 22 uczniów szkół muzycznych w trzech kategoriach wiekowych.
Uczestników oceniało jury w składzie:
– przewodnicząca – Alicja Twardowska – muzyk, wydawca, dyrektor wydawnictwa Pani Twardowska, prywatnie żona naszego Patrona Romualda Twardowskiego,
– członkowie:
prof. Edward Wolanin – pianista, UMFC w Warszawie,
prof. Andrzej Gębski – skrzypek, UMFC w Warszawie,
prof. Artur Pachlewski – klarnecista, UMFC w Warszawie.
Po ogłoszeniu wyników konkursu i rozdaniu nagród odbył się koncert laureatów i koncert jurorów.
Podczas spotkania odbyło się również rozdanie nagród laureatom V Konkursu plastycznego Wrażenia i obrazy w twórczości Romualda Twardowskiego, który przeprowadzony został w gostynińskich przedszkolach i szkołach podstawowych.
Uroczystość prowadziły p. Małgorzata Kwiatkowska i p. Katarzyna Lisicka.

Wyniki konkursu:

Kategoria I:
I miejsceWojciech Milczarek, fortepian, Szkoła Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie,
II miejsceOliwia Czarniecka, fortepian, Społeczna Szkoła Muzyczna im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie,
III miejsceMelania Nowacka, fortepian, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie,
wyróżnienieWeronika Kaim, flet poprzeczny, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie,
wyróżnienieKatarzyna Knyziak, skrzypce, Szkoła Muzyczna I stopnia w Konstancinie-Jeziornie,
wyróżnienie Julia Panek-Wilomska, fortepian, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie,
wyróżnienieKlaudia Slodan, fortepian, Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego,
wyróżnienieMaria Wiśniewska, flet poprzeczny, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie,
wyróżnienieLaura Jaworska, wiolonczela, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie,
wyróżnienieMikołaj Chodelski, skrzypce, Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

Kategoria II:
I miejsce Szymon Kania, fortepian, Państwowa Szkoła Muzyczna im. Romualda Twardowskiego w Puławach,
II miejsce Anastazja Jagiełło, wiolonczela, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Łodzi,
III miejsceJoão Zawidzki, fortepian, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Warszawie,
wyróżnienieKlara Banaś, skrzypce, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Warszawie,
wyróżnienieJakub Pilichowicz, fortepian, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie,
wyróżnienieAlex Segura, fortepian, Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego.

Kategoria III:
I miejsce – nie przyznano
II miejsceSebastian Świciak, fortepian, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Łodzi,
III miejsceDorota Gołębiewska, fortepian, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Łodzi.
Ponadto, jury nagrodziło nagrodami specjalnymi:
Szymona Kanię – za najlepsze wykonanie utworu Romualda Twardowskiego,
p. Macieja Milczarka – za najlepszy akompaniament wspierający uczniów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom, ich nauczycielom i rodzicom.
Życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!
U. L.

Galeria zdjęć:


Czytaj dalej Podsumowanie I OKI im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie

Młoda Blacha 2022

W dniach 3-4 czerwca 2022 roku, w naszej szkole odbędą się kolejne, IV Gostynińskie Spotkania Instrumentów Dętych Blaszanych Młoda Blacha. Skierowane są do uczniów klas trąbki, puzonu, waltorni, sakshornu i tuby.
W ramach Spotkań odbędzie się konkurs oraz warsztaty dla młodych muzyków.
W tym roku konkurs odbywać się będzie w formie stacjonarnej.
Regulamin Spotkań i harmonogramy znajdują się w załącznikach poniżej:
Regulamin
Harmonogram konkursu
Harmonogram prób na sali koncertowej

K. S.


Czytaj dalej Młoda Blacha 2022

Sukces młodych flecistek

Marysia Wiśniewska (kl. I) i Weronika Kaim (kl. II) zdobyły Nagrodę III Stopnia w I Ogólnopolskim Konkursie Duetów Dziecięcych DUETTINO, który odbył się w Warszawie w dniach 10-12 marca 2022 r.
Dziewczynki przygotowała do konkursu nauczycielka gry na flecie poprzecznym p. Renata Błaszczyńska.
Serdecznie gratulujemy!

Duet wykonał dwa utwory: “Odę do radości” L. van Beethovena i “Misty Mood” H. Hammonda.

Konkurs zorganizowany był przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Warszawie oraz Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia im. E. Młynarskiego w Warszawie, pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej.


Czytaj dalej Sukces młodych flecistek

Gratulacje dla Ali i jej nauczyciela

Alicja Piętka, uczennica klasy waltorni p. Andrzeja Sumlińskiego, otrzymała III nagrodę w II Regionalnych Konfrontacjach “Instrumenty dęte blaszane”, które odbyły się 29 stycznia 2022 r. w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

Dyplom dla Alicji Piętki

Czytaj dalej Gratulacje dla Ali i jej nauczyciela
Wyniki konkursu plastycznego “Wrażenia i obrazy w twórczości Romualda Twardowskiego”
Kat. 5 lat - II miejsce - Wiktoria Majsner

Wyniki konkursu plastycznego “Wrażenia i obrazy w twórczości Romualda Twardowskiego”

V konkurs plastyczny “Wrażenia i obrazy w twórczości Romualda Twardowskiego” skierowany był do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Jury w składzie:
– Anna Buraczyńska,
– Anna Milewska,
– Maciej Milczarek,
– Małgorzata Kwiatkowska – sekretarz,
przyznało następujące nagrody:

Kategoria 6-8 lat:

I miejsce – Zuzanna Michalska
I miejsce – Klaudia Seweryniak
I miejsce – Zuzanna Kopiec
II miejsce – Barbara Peda

Kategoria 9-12 lat:

I miejsce – Aniela Rokicka
I miejsce – Julia Kożuchowska

Kategoria powyżej 12 lat:

II miejsce – Amelia Kosińska
III miejsce – Zuzanna Koczaska
III miejsce – Zofia Ciszewska
wyróżnienie – Szymon Włodarczyk

Kategoria 5 lat (dodatkowa):

I miejsce – Ania Popowych
I miejsce – Michasia Sudomir
II miejsce – Pola Fudała
II miejsce – Wiktoria Majsner
III miejsce – Nela Brzezińska
III miejsce – Marcysia Ulińska.

Gratulujemy wszystkim laureatom.

Dyplomy za udział w konkursie plastycznym oraz nagrody dla laureatów zostaną wręczone podczas I Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentalnego im. Romualda Twardowskiego, który odbędzie się 26 maja 2022 r. w gostynińskim Zamku.

Galeria nagrodzonych prac:

Kat. 5 lat – I miejsce – Ania Popowych
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kat. 5 lat – I miejsce – Michasia Sudomir
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kat. 5 lat – II miejsce – Pola Fudała
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kat. 5 lat – II miejsce – Wiktoria Majsner
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kat. 5 lat – III miejsce – Nela Brzezińska
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kat. 5 lat – III miejsce – Marcysia Ulińska
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kategoria 6-8 lat – I miejsce – Zuzanna Michalska
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kategoria 6-8 lat – I miejsce – Klaudia Seweryniak
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kategoria 6-8 lat – I miejsce – Zuzanna Kopiec
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kategoria 6-8 lat – II miejsce – Barbara Peda
R. Twardowski – “Alleluja”

Kategoria 9-12 lat – I miejsce – Aniela Rokicka
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kategoria 9-12 lat – I miejsce – Julia Kożuchowska
R. Twardowski – “Tryptyk Mariacki cz. II – Taniec”

Kategoria powyżej 12 lat – II miejsce – Amelia Kosińska
R. Twardowski – “Serenade for String Orchestra cz. I”

Kategoria powyżej 12 lat – III miejsce – Zuzanna Koczaska
R. Twardowski – “Oberek na skrzypce i fortepian

Kategoria powyżej 12 lat – III miejsce – Zofia Ciszewska
R. Twardowski – “Alleluja”

Kategoria powyżej 12 lat – wyróżnienie – Szymon Włodarczyk
R. Twardowski – “Alleluja”

Czytaj dalej Wyniki konkursu plastycznego “Wrażenia i obrazy w twórczości Romualda Twardowskiego”

V Konkurs plastyczny – regulamin

Zapraszamy uczniów gostynińskich szkół i przedszkoli do wzięcia udziału w V Konkursie plastycznym “Wrażenia i obrazy w twórczości Romualda Twardowskiego”, którego organizatorem jest Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie.

Regulamin Konkursu Wrażenia i obrazy w twórczości Romualda Twardowskiego

I Organizator konkursu

Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
ul. Bema 23
09-500 Gostynin
www.msmgostynin.pl
miejska.gostynin@interia.pl

II Cele konkursu

– Popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży dzieł Patrona szkoły – Romualda Twardowskiego i uwrażliwianie na ich piękno.
– Rozbudzanie zainteresowania literaturą muzyczną.
– Rozwijanie wyobraźni i ekspresji muzycznej i plastycznej.
– Rozwijanie zdolności plastycznych u dzieci i młodzieży.

III Czas trwania konkursu

Konkurs rozpoczyna się 11 października, a kończy 18 listopada br. Prace należy przekazać do 10 listopada.

IV Założenia organizacyjne

  1. Konkurs zostanie przeprowadzony wśród uczniów Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie oraz uczniów gostynińskich szkół podstawowych i przedszkoli, w trzech kategoriach wiekowych:
    1) 6 – 8 lat
    2) 9 – 12 lat
    3) powyżej 12 lat.
  2. Praca powinna powstać pod wpływem jednego z następujących utworów Romualda Twardowskiego:

Praca ma być plastyczną ilustracją wybranego utworu.

  1. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.) na papierze w formacie A3.
  2. Praca powinna posiadać jednego autora.
  3. Każdy z uczniów może przekazać tylko jedną pracę.
  4. Prace przekazane na konkurs muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi, nie przedstawianymi na innych konkursach.
  5. Każdy uczestnik konkursu powinien swoją pracę opatrzyć tytułem (podać tytuł utworu będącego inspiracją do powstania pracy), oraz swoimi danymi: imię, nazwisko, wiek, szkoła, klasa, telefon kontaktowy.
  6. Termin zgłaszania prac upływa 10 listopada.
  7. Prace należy przekazywać do sekretariatu organizatora lub bezpośrednio do pani Małgorzaty Kwiatkowskiej.
  8. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z nieodpłatnym przeniesieniem prawa własności złożonych egzemplarzy. Prace nie będą zwracane autorom.
  9. Prace nie spełniające zasad uczestnictwa (np. w innym formacie niż A3) nie będą brane pod uwagę przez jury konkursu.

V Wyniki konkursu i nagrody

  1. Jury powołane przez organizatora spośród przekazanych prac wyłoni laureatów konkursu.
  2. Kryteria oceny: zgodność z tematyką, estetyka pracy, oryginalność.
  3. Ogłoszenie wyników – lista nagrodzonych osób zostanie opublikowana na stronie internetowej organizatora do dnia 19 listopada.
  4. Osoby nagrodzone oraz wyróżnione zostaną powiadomione osobiście lub telefonicznie o terminie uroczystego wręczenia nagród i dyplomów laureatom konkursu.
  5. Za miejsca I, II i III zostaną przyznane nagrody.
  6. Jury ma prawo do wytypowania dodatkowych nagród i wyróżnień, jak również prawo do nieprzyznania nagród.
  7. Decyzja jury co do wskazania laureatów oraz przyznania im nagród jest ostateczna.

VI Postanowienia końcowe

  1. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin.
  2. Autorzy zgadzają się na opublikowanie zwycięskich prac.
  3. Organizator zastrzega sobie prawo do:
    – nierozstrzygnięcia konkursu w przypadku zbyt małej liczby prac,
    – rozstrzygania w kwestiach nieuregulowanych postanowieniami regulaminu.

Małgorzata Kwiatkowska.
Projekt plakatu: Drukarnia Szmydt


Czytaj dalej V Konkurs plastyczny – regulamin