“Poznajemy instrumenty muzyczne” – audycje dla dzieci

  • Post author:
  • Post published:18 maja 2019
  • Post category:Promocja

W ramach współpracy Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie z lokalnymi przedszkolami i szkołami podstawowymi, wiosną b.r. nauczyciele naszej szkoły prowadzili dla najmłodszych uczniów audycje o instrumentach muzycznych. W Sali Koncertowej gościliśmy sześciolatki z gostynińskich przedszkoli oraz uczniów klas 0-III SP nr 1, SP nr 3 i SP nr 5.

W tygodniu 13-17 maja odbyło się aż 6 takich audycji, każda z nich była wielkim przeżyciem nie tylko dla dzieci, ale i dla prowadzących 🙂
Maluchy z wielką uwagą oglądały instrumenty, słuchały jakie wydają dźwięki, odgadywały zagadki muzyczne i próbowały swoich sił w opanowaniu prawidłowego zadęcia czy nacisku na struny. Liczba chętnych do “spróbowania jak się gra” zaskoczyła nauczycieli – przepraszamy, że nie każdy uczeń mógł się wtedy sprawdzić.

Zapraszamy rodziców dzieci, które chciałyby zostać uczniami szkoły muzycznej, na nasze Dni Otwarte: 4 i 5 czerwca, od godz. 17:00. Można wtedy będzie dowiedzieć się na czym polega nauka w szkole muzycznej, zobaczyć jak wyglądają lekcje, porozmawiać z nauczycielami, obejrzeć instrumenty, na których prowadzimy naukę.

Szczegółowy plan Dni Otwartych podamy wkrótce.

Do zobaczenia!