Pasowanie na ucznia

24 listopada uczniowie klas pierwszych cyklu 6-letniego i 4-letniego zostali uroczyście pasowani na uczniów Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie.
Zanim ten fakt jednak nastąpił, wysłuchaliśmy krótkiego koncertu, w którym wystąpili: Iga Michalak (flet), Ala Burakowska (gitara), Mela Nowacka (fortepian), Laura Jaworska (wiolonczela) i duet klarnetowy: Amelia Woźniacka i Adrianna Milczarek. Akompaniował pan Maciej Milczarek.

Drugą część spotkania rozpoczęli uczniowie pierwszych klas, wykonując wspólnie piosenkę “Jesień” przy akompaniamencie p. Macieja Milczarka i instrumentów perkusyjnych. W symbolicznym mini-konkursie z wiedzy o naszej szkole, wykazali się wiedzą i refleksem. Na pewno zapamiętają, że dyrektor naszej szkoły ma na imię Andrzej 🙂

Pasowanie na ucznia przeprowadził dyrektor Andrzej Sitek za pomocą rekwizytu muzycznego – smyczka. Wszyscy uczniowie pierwszych klas otrzymali od nauczycielek teorii dyplomy przyjęcia do grona naszych uczniów oraz torebki z prezentami.
Po spotkaniu odbyła się sesja zdjęciowa dla rodzin i znajomych.

Uroczystość przygotowała p. Katarzyna Lisicka przy współpracy z p. Małgorzatą Kwiatkowską i innymi nauczycielami MSM I st. im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie.

Tekst, fot. – Urszula Lasota

oznorCOBR
oznorCOQR