Z muzyczną wizytą w Langenfeldzie

  • Post author:
  • Post published:16 października 2018
  • Post category:Koncerty

W pierwszych dniach października kilkoro uczniów i nauczycieli z naszej szkoły przebywało w Langenfeld, w Niemczech. Udali się tam na zaproszenie Musikschule i władz miejskich, aby wziąć udział w uroczystościach związanych z 70-leciem powstania miasta.

Podczas głównych obchodów rocznicowych, 3 października, nasi uczniowie wraz ze swoimi rówieśnikami ze szkół muzycznych z Langenfeldu i jego miast partnerskich z Francji, Irlandii i Włoch, wystąpili w miejskiej sali koncertowej. Jako międzynarodowa orkiestra wspólnie odegrali dwa utwory, w tym „Odę do radości” Ludwiga van Beethovena – hymn Unii Europejskiej.

Czterodniowy pobyt obfitował w atrakcje: zwiedzanie Aquazoo w Dusseldorfie, koncert na rynku obok miejskiego ratusza w Langenfeldzie, zwiedzanie Kolonii. Ponadto, uczniowie uczestniczyli w warsztatach, podczas których nauczyli się jak pracuje orkiestra i dyrygent. Nawiązali nowe znajomości, poznali inną kulturę codziennego dnia (uczniowie nocowali u niemieckich rodzin), przeżywali opóźnienia na lotniskach i lot samolotem…

Zaproszenie na tak doniosłą uroczystość jest wynikiem współpracy, jaka istnieje między naszą szkołą a Musikschule w Langenfeldzie. Przypomnijmy, że w ramach tej współpracy, w październiku 2016 r. gościliśmy kilkunastoosobową grupę niemieckiej, młodzieżowej orkiestry smyczkowej, która wystąpiła u nas z koncertem.

Mamy nadzieję, że kontynuowana wymiana doświadczeń między obiema szkołami zaowocuje kolejnymi spotkaniami i przyniesie wiele korzyści dla obu stron.

W Langenfeldzie naszą szkołę reprezentowali:

Weronika Stańczyk (akordeon)

Bartosz Sobiecki (akordeon)

Filip Toruniewski (trąbka)

Rafał Czura (puzon)

Mikołaj Krysiak (waltornia)

oraz opiekunowie:

Andrzej Sitek (dyrektor Szkoły)

Marcin Kalinowski (nauczyciel gry na akordeonie)

Tomasz Kacprzak (nauczyciel gry na puzonie)

Paweł Górczyński (akompaniator).