Międzynarodowy Dzień Muzyki

  • Post author:
  • Post published:2 października 2018
  • Post category:Koncerty

Międzynarodowy Dzień Muzyki od wielu lat obchodzony jest 1 października. Nasza szkoła uczciła to muzyczne święto “Kolorowym” koncertem w wykonaniu uczniów i nauczycieli.

Dla pedagogów występy przed uczniami to powód do dodatkowych stresów, bo przecież nie wypada się pomylić. Wszyscy występujący jednak bardzo dobrze udawali, że nie mają tremy, więc koncert udał się świetnie.

Repertuar był zróżnicowany. Spotkanie rozpoczął chór dziecięcy pod dyrekcją pani Katarzyny Lisickiej. W kolejnych etapach koncertu usłyszeliśmy młodych skrzypków: w solowym utworze Anię, a we wspólnym wykonaniu z nauczycielem – całą klasę skrzypiec pana Marcina Sumlińskiego. Akompaniował im na fortepianie pan Maciej Milczarek.
Podziwialiśmy też młodych pianistów: solo zagrała Weronika, a w tercecie Łucja, Michalina i Martynka.
Instrumenty dęte reprezentował klarnecista Szymon.

Występy uczniów przeplatały prezentacje pedagogów: pani Dorota Cichor przepięknie, nastrojowo zagrała na wibrafonie, pani Grażyna Sukiennik i pan Maciej Milczarek z werwą i dynamiką pokazali jak się gra na fortepianie na cztery ręce, a na zakończenie spotkania dwie piosenki: “Pod dachami Paryża” i “Moje serce to jest muzyk” zaśpiewała pani Monika Mulska, której akompaniowali: pan Mariusz Hejnicki na klarnecie i pan Piotr Frąś na akordeonie, a później na fortepianie.

Po koncercie widzowie zostali obdarowani ciasteczkami i muzycznymi sentencjami.

W ciągu całego dnia uczennice z Samorządu Uczniowskiego prowadziły minikonkursy dla uczniów, zadając im muzyczne zagadki i nagradzając poprawne odpowiedzi.

Organizacją Kolorowego Dnia Muzyki zajęły się panie Grażyna Sukiennik, Dorota Cichor i Urszula Lasota.

Zdjęcia – tata Adama i Karola