Międzynarodowy Dzień Muzyki w naszej szkole

  • Post author:
  • Post published:4 października 2023
  • Post category:Koncerty

Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie 1 października. Został zainicjowany w roku 1975, przez Yehudi Menuhina, słynnego skrzypka i dyrygenta, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki, działającej pod egidą organizacji UNESCO.
Z tej okazji, na całym świecie odbywa się wiele koncertów i wydarzeń muzycznych.
Nasza szkoła uczciła październikowe święto otwartym dla lokalnej społeczności koncertem, podczas którego usłyszeliśmy utwory z różnych epok, o różnym charakterze i o różnym poziomie trudności. Oprócz uczniów, na scenie wystąpili nauczyciele, prezentując “przeboje” znane z sal filharmonicznych.
W koncercie udział wzięli:
Hania Kaczmarek (wiolonczela), Tosia Postolska i Łucja Tomasik (duet fortepianowy), Karolina Tarka (gitara), Julia Tomasik (klarnet), Paulina Dziubała (waltornia), ubiegłoroczna absolwentka Basia Zajączkowska (flet) oraz nauczyciele: p. Renata Błaszczyńska (flet), p. Maciej Milczarek (fortepian), p. Marcin Sumliński (skrzypce), p. Piotr Frąś (akordeon) i p. Mariusz Hejnicki (klarnet).
Najbardziej “zapracowanym” artystą podczas koncertu był p. Maciej Milczarek, który z dużym zaangażowaniem i wyczuciem emocjonalnym akompaniował solistom – uczniom i nauczycielom – na fortepianie.
Dla podkreślenia wszechstronności muzycznego święta i przekonania, że w każdym wieku można się świetnie bawić muzyką, niekoniecznie posiadając gruntowne wykształcenie muzyczne, zaprezentowaliśmy widzom piosenkę z repertuaru Edith Piaf – “Życie na różowo”. Wykonał ją (specjalnie na tę imprezę powołany) zespół wokalny ALE BABKI, w którego skład weszły nauczycielki i wszystkie pracownice administracji i obsługi naszej szkoły. Zespołowi akompaniowała na fortepianie p. Grażyna Sukiennik (pomysłodawczyni i reżyser występu), na perkusji – uczennica Lena Lewandowska, gościnne solo na saksofonie zagrał p. Mariusz Hejnicki.
Koncert przygotowała p. Grażyna Sukiennik, a prowadziła p. Katarzyna Lisicka.
Dziękujemy wykonawcom i publiczności, która wspaniale bawiła się razem z nami.
Dla tych, którzy chcą się pobawić raz jeszcze, prezentujemy amatorski film z występu ALE BABEK (i ALI-BABY)
“Życie na różowo” – ALE BABKI z MSM I st. im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
U. Lasota

Fotorelacja z koncertu: (zdjęcia: Janusz Kaźmierczak)