Dorota Cichor

Urodzona w Iławie. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Iławie i Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie. W 2003 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w zakresie gry na instrumentach perkusyjnych.

Współpracowała z wieloma orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi: Filharmonia Wrocławska, Filharmonia Dolnośląska, Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Leopoldinum, Sotto Voce, Ladies First Symphony Orchestra, Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestra Teatru Wielkiego w Warszawie, Filharmonia Pomorska, Orkiestra Filharmoników Gdańskich, Filharmonia Podlaska, Filharmonia Łódzka, Teatr Wielki w Łodzi, Filharmonia Lubelska, Toruńska Orkiestra Symfoniczna.

Jako kameralistka występowała w Płock Percussion Duo, Wratislavia Trumpet Consort. Wykonywała koncerty solowe z orkiestrą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Płocką Orkiestrą Symfoniczną.

W okresie od września 2003 roku do października 2007 roku była nauczycielem klasy perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Olsztynie.

Wiele lat (2004 – 2019) była kotlistką i kierownikiem grupy perkusji Płockiej Orkiestry Symfonicznej. W grudniu 2010 roku wraz z rodziną zamieszkała w Gostyninie, gdzie od września 2011 prowadzi klasę perkusji w MSM I st.

Od 2020 roku jest nauczycielem dyplomowanym.

Obecnie zajmuje się animacją kultury muzycznej w regionie (jest członkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Gostynińskiej, organizuje koncerty, oprawę muzyczną uroczystości miejskich, uczestniczy w pracach jury konkursów muzycznych na terenie miasta). Propaguje muzykę wśród dzieci występując wraz ze swoją klasą w szkołach i przedszkolach regionu. Od 2019 roku prowadzi klasę perkusji również w Sierpcu.

Podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w warsztatach i sympozjach. Prowadzi również własne wykłady w ramach Płockich Warsztatów Perkusyjnych.

Jako nauczyciel najbardziej cieszy się z faktu, że czworo absolwentów gostynińskiej klasy perkusji kontynuuje naukę gry w szkołach muzycznych II stopnia w Płocku i Kutnie.