Regionalne przesłuchania chórów w Łodzi

  • Post author:
  • Post published:1 kwietnia 2019
  • Post category:Informacje

Ostatnia sobota marca upłynęła nam śpiewająco. Wzięliśmy udział w Przesłuchaniach Chórów Szkół Muzycznych I stopnia regionu łódzkiego, zorganizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej.

Nasz szkolny chór, pod dyrekcją pani Katarzyny Lisickiej, wystąpił w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Chór wykonał 6 pieśni z podziałem na głosy, w tym jeden utwór patriotyczny (“Rota”) i jeden skomponowany przez Stanisława Moniuszkę (“Chochlik”).

Nie był to konkurs, więc nie przyznawano miejsc laureatom, natomiast dyrygenci otrzymali szereg konstruktywnych opinii i wniosków do dalszej pracy. Jurorzy pozytywnie ocenili naszą prezentację, zwłaszcza podobało im się wykonanie piosenki “Mój balonik” (kompozycja Grzegorza Miśkiewicza). Doceniono również talent pani Grażyny Sukiennik, która otrzymała pochwałę za świetne frazowanie i wyczucie emocji w akompaniamencie fortepianowym do tej piosenki.

Dziękujemy naszym chórzystom za pracę, jaką włożyli w opanowanie materiału i za udany występ. Trzeba tu zaznaczyć, że przygotowania do tegorocznego przeglądu trwały wyjątkowo krótko.

Gratulacje dla Was, chórzyści, dla pani Katarzyny Lisickiej i dla pani Grażyny Sukiennik.

Dziękujemy również rodzicom, którzy pomagali nauczycielom podczas wyjazdu.