Piotr Frąś

Muzyk, akordeonista, nauczyciel.
W 2002 r. ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewicz w Łodzi, na wydziale instrumentalnym, w klasie akordeonu prof. Zbigniewa Ignaczewskiego.
Jest laureatem ogólnopolskich konkursów akordeonowych w: Przemyślu (1998, 2000), Mławie (1999, 2001), Sanoku (2000), Czechowicach-Dziedzicach (2000).
Brał udział w kursach mistrzowskich, m.in. w Internationale Akordeon-Woche w Biel/Bienne (Szwajcaria) i Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzycznej w Miętnem. Jako solista i kameralista uczestniczył w Sesjach Musica Moderna w Akademii Muzycznej w Łodzi.
Po ukończeniu studiów był członkiem m.in. kwintetu „Tom Tango Team” wykonującego muzykę Astora Piazzolli.
Był związany z jednym z największych łódzkich zespołów kultywujących tradycje folklorystyczne – ZPiT „Anilana” im. Leszka Woszczyńskiego, z którym koncertował w Polsce i krajach europejskich (Portugalia, Hiszpania, Francja, Szwajcaria, Niemcy, Słowacja).
W roku 2005 wyjechał na kontrakt na Karaiby z rozrywkowym bandem „Strings Quartet“.
Współpracował z wieloma artystami, muzykami i zespołami regionu łódzkiego i płockiego, Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina, Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, Łódzkim Towarzystwem Muzycznym im. Karola Szymanowskiego, impresariatem muzycznym „Wag-Art“, agencją muzyczną „Zabawisko“, ośrodkiem „Stacja Nowa Gdynia“, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Konstantynowie Łódzkim, Płocką Orkiestrą Symfoniczną im. Witolda Lutosławskiego, Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki, Muzeum Mazowieckim oraz Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku, Agencją Artystyczną „Do-Re-Mi“, „Kapelą Płocką“, płockim klubem „Rock‘69“.
Jako akordeonista, akompaniator i prelegent brał udział w licznych koncertach i audycjach mających na celu popularyzację muzyki wśród dzieci i młodzieży, organizowanych przez instytucje artystyczne.
Od 2005 r. jest nauczycielem gry na akordeonie w Miejskiej Szkole Muzycznej I st. w Gostyninie, w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego oraz Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. w Płocku. Pracował również na stanowisku nauczyciela akordeonu w Szkołach Muzycznych w Zduńskiej Woli i Brzezinach. Wielokrotnie pełnił funkcję opiekuna stażu.
W 2015 r. uzyskał stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Na jego dorobek zawodowy w pracy dydaktycznej składają się liczne osiągnięcia uczniów na konkursach i festiwalach o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.
Otrzymał nagrody w pracy dydaktyczno-wychowawczej:
– Nagroda Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce (2020);
– Nagrody Prezydenta Miasta Płocka za osiągnięcia artystyczne oraz osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej (2013, 2016, 2017, 2018, 2019);
– Nagrody Burmistrza Miasta Gostynina w uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno-wychowawczej (2009, 2013, 2016);
– Nagrody Dyrektora Szkoły – w Płocku, Gostyninie, Brzezinach (2009, 2011, 2013, 2014, 2016, 2017, 2018, 2019).