Mój pierwszy koncert

  • Post author:
  • Post published:13 maja 2022
  • Post category:Koncerty

Występy publiczne to jeden z elementów kształcenia muzycznego. Uczą umiejętności radzenia sobie w warunkach stresowych, co bardzo przydaje się w codziennym życiu.
12 maja odbył się koncert, w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych cyklu 6-letniego i 4-letniego. Dla większości z nich był to pierwszy kontakt z publicznością.
Wszyscy poradzili sobie świetnie!
W koncercie wystąpili: Paulina Dziubała (waltornia), Julia Panek-Wilomska (fortepian), Kornelia Sobaszek (skrzypce), Adrianna Golus (fortepian), Ala Burakowska (gitara), Michał Sieciński (perkusja), Julia Toruniewska (fortepian), Maria Wiśniewska (flet), Mela Nowacka (fortepian), Milena Sielaczek (skrzypce), Laura Jaworska (wiolonczela), Amelia Seklecka (fortepian), Piotr Mitura (akordeon), Maria Zaremba (skrzypce).
Gościnnie wystąpili Weronika Kaim (flet) – klasa II i Jakub Pilichowicz (fortepian) – kl. III, którzy przygotowują się do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym im. Romualda Twardowskiego. Usłyszymy ich ponownie 26 maja w Gostynińskim Zamku.
Koncert zorganizowała p. Grażyna Sukiennik, prowadziły uczennice Zosia Głuszek i Martyna Golus.
Akompaniował na fortepianie p. Maciej Milczarek.

U. L.