MŁODA BLACHA 2024

  • Post author:
  • Post published:11 czerwca 2024
  • Post category:Konkursy

W miniony weekend, 7 i 8 czerwca, odbyły się VI Gostynińskie Spotkania Instrumentów Dętych Blaszanych MŁODA BLACHA. Jest to dwudniowy, ogólnopolski konkurs instrumentalny, który od kilku lat organizuje nasza szkoła.
Gości przywitał dyrektor Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie p. Andrzej Sitek. Uroczystego otwarcia Spotkań dokonała p. Anna Wilińska, Zastępca Burmistrza Miasta Gostynina.
Konkurs MŁODA BLACHA od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół muzycznych, a w tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba uczestników.
Prawie stu młodych wykonawców prezentowało swoje utwory w 9 kategoriach wiekowych. Reprezentowali szkoły muzyczne z: Radziejowa, Łęczycy, Kutna, Płońska, Pabianic, OSM i PSM z Płocka, Łodzi, Sochaczewa, Warszawy, Iławy, Zduńskiej Woli, Uniejowa, Konecka, Kalisza, Torunia, Przasnysza, Skierniewic, Żyrardowa, Bydgoszczy, Wielunia, Łowicza, Brzezin, Inowrocławia, Górska i Gostynina.
Grających uczniów oceniało jury w składzie:
– dr hab. Konrad Boniński – przewodniczący (trąbka)
– mgr Krzysztof Sadowski (trąbka),
– mgr Andrzej Sumliński (waltornia),
– mgr Tomasz Kacprzak (puzon, tuba),
– mgr Krzysztof Koziński (puzon, tuba),
Wojciech Kamiński – sekretarz jury.
Po konkursowych zmaganiach, każdego dnia odbywały się warsztaty metodyczne, prowadzone przez pedagogów uczących gry na instrumentach dętych blaszanych: w piątek przez p. Wojciecha Kamińskiego, a w sobotę przez p. Barbarę Świeczkowską.

Gratulujemy uczniom reprezentującym naszą szkołę: Alicja Piętka zajęła w swojej kategorii II miejsce, a Paulina Dziubała otrzymała wyróżnienie. Obie uczennice kształcą się w klasie waltorni pod kierunkiem p. Andrzeja Sumlińskiego.
Bartosz Walczak, uczeń klasy trąbki p. Wojciecha Kamińskiego, zajął w swojej kategorii III miejsce.
Wszystkim naszym uczniom akompaniował na fortepianie p. Maciej Milczarek.

tekst, fot. Urszula Lasota