Młoda Blacha 2023

  • Post author:
  • Post published:21 maja 2023
  • Post category:Konkursy

W dniach 19-20 maja w Miejskiej Szkole Muzycznej I st. im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie odbyły się już V Gostynińskie Spotkania Instrumentów Dętych Blaszanych Młoda Blacha. Tak jak w poprzednich latach, honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gostynina Pan Paweł Kalinowski, który oficjalnie otworzył pierwszy dzień przesłuchań.

W ramach Spotkań odbyły się warsztaty, które prowadził Grzegorz Dębski – nauczyciel trąbki z OSM i PSM w Płocku , a także konkurs dla młodych instrumentalistów, uczniów szkół muzycznych I stopnia grających na trąbce, waltorni, puzonie, sakshornie, eufonium i tubie. W tym roku otrzymaliśmy aż 65 zgłoszeń ze szkół muzycznych w Łodzi, Kutnie, Łęczycy, Inowrocławiu, Uniejowie, Radziejowie, Kole, Koninie, Skierniewicach, Płocku, Płońsku, Przasnyszu, Iławie, Zduńskiej Woli, Żyrardowie oraz Gostyninie.

W skład jury konkursu wchodzili znakomici pedagodzy: dr hab. Konrad Boniński – trębacz, solista Teatru Wielkiego w Łodzi, wykładowca trąbki na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Tomasz Kacprzak – nauczyciel puzonu, eufonium i tuby z Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku, konsultant Centrum Edukacji Artystycznej, Andrzej Sumliński – nauczyciel waltorni w Miejskiej Szkole Muzycznej I st. w Gostyninie, Krzysztof Orliński – nauczyciel trąbki w PSM w Skierniewicach oraz Krzysztof Koziński – nauczyciel puzonu w PSM I st. w Uniejowie.

Wyniki konkursu

Tekst, zdjęcia – Krzysztof Sadowski.