Krzysztof Sadowski

Rozpoczął grę na trąbce w wieku 10 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. K. Szymanowskiego w Płocku w klasie Michała Głowackiego, później mgr Grzegorza Dębskiego. W 2014 roku ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie trąbki prof. Igora Cecocho i dr Sławomira Cichora.
Uczestniczył w wielu kursach, festiwalach (Schagerl Brass Festival w Austrii, ArtEZ International Brass Festival w Holandii) oraz lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez cenionych trębaczy, m.in. Hannes Laubin, Gabor Boldoczki, Gabor Tarkovi (Berliner Philharmoniker), John Hagstrom (Chicago Symphony Orchestra), Richard Stoelzel, Paul Beniston (London Philharmonic Orchestra).
Był finalistą ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów (Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych w Katowicach, I Międzynarodowy Konkurs Trębaczy w Łodzi). W 2014 roku otrzymał wyróżnienie w kategorii otwartej na Festiwalu Trębaczy w Kaliszu.
Jako muzyk orkiestrowy współpracował z takimi orkiestrami jak: Sinfonia Varsovia, Filharmonia Narodowa, Filharmonia Świętokrzyska, Filharmonia Łódzka.
W latach 2013-2017 był pierwszym trębaczem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus.
Od 2019 roku jest muzykiem Płockiej Orkiestry Symfonicznej.
Grając w orkiestrze miał okazję współpracować z wybitnymi muzykami i dyrygentami takimi jak m.in.: Charles Dutoit, Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk, Jacek Kasprzyk, Gabriel Chmura, Rafael Payare, Konstanty Andrzej Kulka, Julianna Avdeeva, Marcus Miller, Jamie Cullum , Arturo Sandoval, Adam Sztaba. Występował na scenach większości polskich filharmonii a także słynnych salach Konzerthaus w Berlinie czy Musikverein w Wiedniu.
Od 2012 roku prowadzi także działalność pedagogiczną. Jest nauczycielem trąbki w Miejskiej Szkole Muzycznej I stopnia w Gostyninie, a od 2016 roku także w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w Płocku oraz Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Płońsku.
Jego uczniowie zdobywają nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych m.in. na IV i V Świętokrzyskim Festiwalu Instrumentów Dętych w Kielcach, Międzynarodowych Konkursach Instrumentów Dętych „Finalis” (2017, 2018, 2019), XIII Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych we Wrocławiu, Międzynarodowym Konkursie Interpretacji „Pro Bohemia 2018” w Ostrawie.
Sukcesy jego uczniów przyczyniły się do otrzymania przez niego takich nagród, jak m.in. Nagroda Prezydenta Miasta Płocka za osiągnięcia artystyczne (2018, 2020) oraz Nagroda Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej (2020).