Koncert Klas Pierwszych “JUŻ GRAM!”

  • Post author:
  • Post published:22 maja 2026
  • Post category:Koncerty

W czwartek, 21 maja, przed salą koncertową nie brakowało emocji. Uczniowie pierwszych klas czekali na swój pierwszy występ przed publicznością – były więc poprawiane fryzury i stroje, mocno ściskane nuty, ostatnie ciche powtórki i nerwowe zerkanie, czy rodzina już jest na widowni.

Choć tremy nie dało się ukryć, po pierwszych dźwiękach szybko zniknęła i ustąpiła skupieniu na wykonywanych utworach. Młodzi wykonawcy zagrali swój repertuar z wielkim zaangażowaniem, publiczność nagradzała ich gromkimi brawami, a z twarzy rodziców nie znikały uśmiechy i wzruszenie.

To był wyjątkowy koncert, bo pierwszy. Taki, który pamięta się latami. Przed naszymi uczniami jeszcze wiele podobnych wydarzeń. Mamy jednak nadzieję że z każdym kolejnym występem będzie im łatwiej panować nad emocjami i skupić się na wykonywanym utworze. Mocno trzymamy za to kciuki, a póki co – serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom!

Koncert przygotowały: p. Katarzyna Lisicka i p. Małgorzata Kwiatkowska, a spotkanie prowadziła p. Zofia Dutkiewicz.

Tekst: Urszula Lasota
Fot. Urszula Lasota, Katarzyna Lisicka