Grażyna Sukiennik

Ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy z wynikiem bardzo dobrym, w klasie fortepianu dr hab. Katarzyny Rajs i dr hab. Piotra Kępińskiego.

Od 2009 roku pracuje jako nauczyciel fortepianu w Miejskiej Szkole Muzycznej I stopnia w Gostyninie.

Kocha muzykę i pracę z dziećmi. Poszukuje twórczego rozwoju uczniów poprzez liczne akcje szkolne: była pomysłodawcą i organizatorką m. in. szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki, koncertu „Moniuszko kameralnie”, „Konkursu Pianistycznego na najlepsze wykonanie Bajeczki fortepianowej”, „Konkursu Skrzypcowego na najlepsze wykonanie Etiudy” oraz Wernisażu malarsko-muzycznego na Zamku w Gostyninie,

Jej uczniowie brali udział w wielu ogólnopolskich konkursach, osiągając dobre rezultaty i wyróżnienia.

Wielokrotnie uczestniczyła w kursach metodycznych dla nauczycieli fortepianu, doskonaląc swoje umiejętności pedagogiczne, m. in. podczas Kursów Pianistycznych w Szczecinku, Forum Pianistycznego w Płocku, Kursów mistrzowskich w Dusznikach-Zdroju, Szkoły Mistrzów Fortepianu w Toruniu, i wielu innych.

Udziela się jako pianistka, akompaniator (wyróżnienie m. in. podczas Konkursu Młodych Flecistów w Skierniewicach, Przeglądu chórów w Łodzi) i kameralista, wraz z innymi nauczycielami promując muzykę klasyczną w swoim środowisku.

Doskonali ciągle znajomość języka francuskiego, ostatnio na poziomie Delf B1.

Dwukrotnie otrzymała nagrodę Burmistrza Miasta Gostynina.

Od 2017 roku w Miejskiej Szkole Muzycznej I stopnia w Gostyninie pełni funkcję kierownika sekcji instrumentów strunowych.