Grand Prix dla Wiktora

  • Post author:
  • Post published:24 czerwca 2021
  • Post category:Konkursy

Z wielką przyjemnością przekazujemy informację, że uczeń naszej szkoły Wiktor Sobiecki, kształcący swój warsztat i umiejętności gry w klasie akordeonu mgr Marcina Kalinowskiego, zdobył Grand Prix w III Międzynarodowym Konkursie Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Tymbarku.
W tym roku, z powodu trwającej pandemii, konkurs odbył się w trybie online w dniach 22.05 – 1.06.2021r.
Wiktor wykonał Preludium – Łukasza Wosia oraz Steps – Viktora Vlasova.
Oceny dokonywało Jury z Europy oraz z Azji, m.in. Przewodniczący Jury – Khac-Uyen Nguyen (Norwegia/Wietnam), Miho Sanou (Japonia), David Gruber (Austria), Cameron Todd (Wielka Brytania), Dominika Anna Rosiek (Wielka Brytania/Polska), prof. Janusz Pater (Akademia Muzyczna w Krakowie), Anna Sowa (kompozytor).
Główną nagrodą, którą otrzymał Wiktor, jest udział w 23. Letniej Akademii Muzycznej, organizowanej przez Akademię Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, w dniach 21 – 29 sierpnia tego roku.
Warto dodać, że od września 2021 roku Wiktor będzie uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Płocku.
W tym samym konkursie uczennica naszej szkoły Ania Zgierska otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy panu Marcinowi Kalinowskiemu takich wspaniałych uczniów, a obojgu naszym młodym akordeonistom życzymy dalszych sukcesów muzycznych.