Koncert online “Gramy z domu”

Zamknięta z powodu pandemii szkoła ogranicza naszym uczniom możliwości koncertowania przed publicznością. Postanowiliśmy więc im taką możliwość stworzyć.

W zakładce “Gramy z domu” prezentujemy filmiki z utworami, nagrane w warunkach domowych.

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w koncercie, prosimy tylko rodziców o udzielenie specjalnej zgody (na publikację danych, wizerunku i nagrania dziecka) na stronę www i portal społecznościowy Facebook (przesłaną razem z filmem na adres msmgostynin@wp.pl).

Zapraszamy do oglądania!

1. Na dobry początek Ania Zgierska – uczennica klasy III cyklu 6-letniego w klasie akordeonu p. Marcina Kalinowskiego zaprezentuje walca “Andre” Jacka Gąsiora:

2. Jako drugi uczestnik naszego koncertu wystąpi Jakub Pilichowicz, który zagra utwór “Samba“. Jakub jest uczniem klasy I cyklu 6-letniego w klasie fortepianu p.Grażyny Sukiennik:

3. Tym razem posłuchamy fragmentu utworu “Bolero” Maurice’a Ravela w wykonaniu zespołu instrumentalnego, który powstał pod kierunkiem p. Pauliny Zielińskiej, przy współpracy p. Doroty Cichor i p. Tomasza Piątka.
Skład zespołu:
klarnet – Szymon Toruniewski – klasa p. Tomasza Piątka
perkusja – Anna Szkudlarek i Filip Szczypawka – klasa p. Doroty Cichor,
wiolonczela – Alicja Koprowicz, Amelia Modrzejewska, Julia Szynkielewska, Magdalena Lewandowska, Oliwier Tomaszewski – klasa p. Pauliny Zielińskiej

4. Wiktor Sobiecki, uczeń klasy V cyklu 6-letniego, jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Jego nauczycielem gry na akordeonie jest p. Marcin Kalinowski.
Wiktor przedstawi nam utwór “Flick-flack“, skomponowany przez Alberta Vossena:

5. Ania Szkudlarek kończy w tym roku naukę w naszej szkole. Przez 6 lat była uczennicą klasy perkusji p. Doroty Cichor. Uczyła się tam grać na różnych instrumentach melodycznych i niemelodycznych. Na dzisiejszy koncert wybrała wibrafon.
W wykonaniu Ani zobaczymy utwór Eckharda Kopetzkiego “Dance of the Snowflakes“:

6. Uczennica klasy pierwszej cyklu 6-letniego, Alicja Machała, zagra dla nas dwa krótkie utwory. Pierwszy z nich to znana wszystkim “Piosenka francuska”, którą niektórzy kojarzą z piosenką “Trzy kurki”. Ala jest uczennicą klasy fletu poprzecznego, którą prowadzi p. Renata Błaszczyńska.

7. Drugim utworem, który usłyszymy w wykonaniu naszej najmłodszej uczestniczki koncertu, jest “I wish I practise more” P. Harrisa. Ala gra na flecie poprzecznym, który dostosowany jest do jej wieku, stąd ten nieco dziwny kształt instrumentu.

8. Marysia Maślankowska uczy się piąty rok w klasie perkusji p. Doroty Cichor. Marysia zagra akompaniament rytmiczny do słynnej piosenki zespołu The Beatles “Yellow Submarine”.