Dzień Edukacji Narodowej

  • Post author:
  • Post published:17 października 2019
  • Post category:Uroczystości

14 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w Sali Kolumnowej zamku w Gostyninie zostały wręczone nagrody dla wyróżniających się w pracy nauczycieli i pracowników administracji gostynińskich szkół i przedszkoli.

Wśród wyróżnionych nauczycieli nagrodzono również pedagogów z naszej szkoły:

Nagrodę Burmistrza Miasta Gostynina przyznano pani Grażynie Sukiennik, natomiast nagrody Dyrektora Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie otrzymali: pani Katarzyna Lisicka, pan Karol Dobrowolski, pan Piotr Frąś, pan Krzysztof Sadowski i pan Andrzej Sumliński.

Oprawę muzyczną uroczystości przygotowali nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. W koncercie wystąpili: Dominika Wiśniewska (śpiew) i pan Marcin Kalinowski (fortepian), Weronika Bryłka (fortepian), Weronika Stańczyk (akordeon) a także duety nauczycieli: Marzena Łukaszewska (fagot) i Grażyna Sukiennik (fortepian), Marcin Kalinowski (akordeon) i Maciej Milczarek (fortepian), Mariusz Hejnicki (klarnet) i Piotr Frąś (akordeon).

Pracę naszych pedagogów doceniono również na wyższym poziomie zarządzania edukacją: pan Andrzej Sitek – dyrektor Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie oraz pan Paweł Górczyński – nauczyciel gry na fortepianie – otrzymali nagrody indywidualne II stopnia za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce. Nagrody takie przyznaje Dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej – jednostki budżetowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która sprawuje nadzór pedagogiczny nad szkołami i placówkami artystycznymi.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Zdjęcia: Urząd Miasta Gostynina