Serdecznie zapraszamy na grudniowy Wieczór Kolęd, który odbędzie się w sali koncertowej naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że świąteczny repertuar, klimatyczny nastrój i wspólne kolędowanie przyniosą wszystkim ciepło, spokój i chwilę zatrzymania w tym pełnym oczekiwania, przedświątecznym czasie.


Czytaj dalej

Popis uczniów klas perkusji

29 listopada odbył się popis uczniów klas perkusji pani Doroty Cichor i pani Patrycji Urbańskiej. Na scenie wystąpiło sześcioro młodych muzyków oraz zespół perkusyjny prowadzony przez panią Dorotę Cichor.
W gronie wykonawców znaleźli się: Julia Toruniewska, Ignacy Kicka, Mikołaj Rędzikowski, Wanda Frąś, Michał Sieciński oraz Tobiasz Zając. Akompaniament perkusistom zapewniła pani Natasza Lewandowska.
Serdecznie dziękujemy publiczności za przybycie, a uczniom gratulujemy doskonałych występów i pięknego zaprezentowania swoich umiejętności!

Tekst, zdjęcia: Patrycja Urbańska


Czytaj dalejPopis uczniów klas perkusji

Koncert uczniów klasy skrzypiec

W dniu 25 listopada 2025 r. w sali koncertowej naszej szkoły odbył się koncert uczniów klas skrzypiec. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klasy p. Janusza Kaźmierczaka oraz jedna uczennica klasy p. Andrzeja Tomaszewskiego. Wystąpili:
Liliana Pasek–Kozakowska, kl. 2 c.6,
Zofia Augustyniak, kl. 2 c.6,
Lena Wieczorek, kl. 2 c.6,
Filip Fudała, kl. 3 c.6,
Barbara Kroczek, kl. 3 c.6,
Pola Fudała, kl. 4 c.6,
Hanna Śniecikowska, kl. 4 c.6.
Publiczność nagrodziła uczniów brawami.
Koncert zorganizował i poprowadził p. Janusz Kaźmierczak.
Tekst, zdjęcia – p. Janusz Kaźmierczak


Czytaj dalejKoncert uczniów klasy skrzypiec

Koncert ZMR na obchodach 120-lecia ZNP

W minioną sobotę (15 listopada) Zespół Muzyki Rozrywkowej MSM I st. im. R. Twardowskiego w Gostyninie wystąpił podczas jubileuszu 120-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego i 90-lecia gostynińskiego oddziału ZNP. Hala sportowa SP nr 3 wypełniła się gośćmi – zasłużonymi działaczami ZNP, nauczycielami oraz przedstawicielami władz miasta i lokalnych instytucji, którzy licznie przybyli, by uczcić tę wyjątkową okazję. 
Koncert zespołu okazał się prawdziwym artystycznym zwieńczeniem uroczystości 🙂 Wykonawcy zaprezentowali urozmaicony repertuar, który ożywił atmosferę i wprowadził publiczność w doskonały nastrój. Obok popularnych hitów popowych zabrzmiały również rozpoznawalne motywy muzyczne z filmów Stanisława Barei i Jerzego Passendorfera, wywołując entuzjazm słuchaczy. 
Zespół został nagrodzony gromkimi brawami, aplauz publiczności nie cichł długo 🙂
W składzie zespołu wystąpili:
Maria Florczak i Amelia Modrzejewska – wokal
Zuzanna Gęsiarz – flet
Amelia Woźniacka – klarnet
Julia Woźniacka – skrzypce
Anna Zgierska i Adam Józkowiak – akordeony
Wanda Frąś – ksylofon, wibrafon, bongosy
Agata Kotfasińska – gitara basowa
Dominik Janiszewski – gitara elektryczna
Konrad Poszwiński – perkusja
Piotr Frąś – fortepian cyfrowy, kierownictwo artystyczne

Tekst: Piotr Frąś
Zdjęcia: Anna Frąś, Piotr Frąś


Czytaj dalejKoncert ZMR na obchodach 120-lecia ZNP

Ślubowanie pierwszoklasistów

6 listopada odbyła się uroczystość symbolicznego pasowania pierwszoklasistów na uczniów Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie.
Zanim jednak nastąpił akt ślubowania, byliśmy świadkami wyjątkowej chwili w historii naszej szkoły: pan Andrzej Tomaszewski, nauczyciel gry na skrzypcach, został uhonorowany Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, który przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej pracownikom, którzy przez wiele lat sumiennie i wzorowo wypełniają swoje obowiązki. Pan Andrzej rozpoczął pracę 50 lat temu, w 1975 roku, w PSM I i II stopnia w Kutnie. Był tam cenionym i lubianym pedagogiem. Przez 10 lat pełnił też obowiązki dyrektora wspomnianej placówki, rozwijając jej znaczenie w środowisku lokalnym i ogólnopolskim. Za swoją pracę otrzymał wiele dyplomów i nagród. Jesteśmy dumni z tego, że pan Andrzej Tomaszewski jest nauczycielem w naszej szkole, serdecznie Mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. (Biogram pana Andrzeja Tomaszewskiego, podobnie jak innych naszych pedagogów, znajduje się w zakładce “Kadra Pedagogiczna”)
Uroczystość pasowania rozpoczął krótki koncert w wykonaniu uczniów starszych klas: Julii Toruniewskiej (werbel), Filipa Bieleckiego (fortepian), Anny Kostuniak (wiolonczela) i Zuzanny Zakrzewskiej (flet). Uczniom akompaniowali pani Natasza Lewandowska i pan Maciej Milczarek. Część koncertową prowadziła pani Zofia Dutkiewicz.
Miłym akcentem był przygotowany przez panią Katarzynę Lisicką występ uczniów drugiej klasy cyklu 6-letniego, którzy swój utwór zadedykowali młodszym kolegom.
Po życzeniach od Samorządu Uczniowskiego, na scenie pojawili się główni bohaterowie uroczystości – uczniowie klas pierwszych cyklu 6-letniego i 4-letniego. Zaśpiewali z towarzyszeniem instrumentów perkusyjnych dwie piosenki: “Pierwszakowy taniec” i “Muzyczny alfabet”.
Najbardziej oczekiwany fragment spotkania – pasowanie na ucznia Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie – odbył się sprawnie i uroczyście. Po złożeniu ślubowania, każdy uczeń został “pasowany” smyczkiem przez dyrektora szkoły – pana Andrzeja Sitka – i obdarowany specjalnym dyplomem i upominkami.
Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie i goście zostali poczęstowani tortem, ufundowanym przez Radę Rodziców.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów, radości z nauki, rozwijania talentów i budowania pozytywnych wspomnień ze szkoły.

Uroczystość przygotowały: p. Katarzyna Lisicka, p. Małgorzata Kwiatkowska i p. Zofia Dutkiewicz.
Dekoracje szkoły i sali koncertowej: p. Bogusława Cepil i p. Katarzyna Świątkowska.

Tekst: Urszula Lasota
Zdjęcia: Urszula Lasota, Dominik Janiszewski.


Czytaj dalejŚlubowanie pierwszoklasistów

Taniec na Wulkanie

28 października mieliśmy ogromną przyjemność kolejny raz gościć w naszej szkole artystów z Wiednia – duet fortepianowy Ulli & Pawel.
Ulrike Garber i Paweł Mokrzycki to absolwenci Uniwersytetu Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu. Od ośmiu lat wspólnie grają utwory muzyki klasycznej, które są skomponowane na cztery ręce lub na dwa fortepiany. W repertuarze duetu znajdują się utwory takich kompozytorów jak: J. S. Bach, M. Clementi, W. A. Mozart, E.Grieg czy D. Szostakowicz.
Pianiści po raz trzeci wystąpili w Gostyninie, oferując słuchaczom niezapomniany czas spotkania z muzyką klasyczną w “podwójnym wydaniu”.
W tegorocznym koncercie, zatytułowanym “Taniec na Wulkanie”, znalazły się utwory na cztery ręce:
Sonata D-dur KV 381 W. A. Mozarta,
Sonata B-dur op.30 D 617 F. Schuberta,
Tańce norweskie op. 35 E. Griega,
Polka Italienne S. Rachmaninowa.

Koncert prowadziła p. Małgorzata Kwiatkowska.

fot. Katarzyna Lisicka


Czytaj dalejTaniec na Wulkanie

Dzień Edukacji Narodowej w Gostynińskim Zamku

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Nauczycielom i Pracownikom niepedagogicznym naszej szkoły.
Dziękujemy za codzienny trud, cierpliwość i serce wkładane w rozwijanie muzycznych talentów.
Niech dźwięki codzienności będą dla Państwa pełne harmonii, radości i satysfakcji z pięknej pracy, jaką wykonujecie! 🎵

13 października, w Zamku Gostynińskim, odbyły się uroczyste obchody Miejskiego Dnia Edukacji Narodowej. Wśród publiczności znaleźli się dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy obsługi i administracji, którzy zostali wytypowani do nagród za wyróżniającą pracę. Nagrody wręczała Burmistrz Miasta Gostynina, Agnieszka Korajczyk-Szyperska, oraz dyrektorzy przedszkoli i szkół prowadzonych przez Urząd Miasta Gostynina.

Nauczyciele naszej szkoły również zostali wyróżnieni podczas uroczystości:
– nagrodę Burmistrza Miasta Gostynina otrzymał pan Maciej Milczarek,
– nagrody Dyrektora Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie otrzymali:
pan Marcin Kalinowski
pani Paulina Zielińska
pani Urszula Lasota
pan Mariusz Hejnicki
pan Andrzej Tomaszewski
pan Paweł Górczyński
pani Wioletta Domżał.

Serdeczne gratulacje!

Miejską uroczystość w gostynińskim Zamku rozpoczął koncert, który przygotowała nasza szkoła: w pierwszej części wystąpił zespół muzyki rozrywkowej pod kierownictwem pana Piotra Frąsia, prezentując znane melodie z filmów i seriali. W skład zespołu wchodzą uczniowie, absolwenci i nauczyciele MSM I st. im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie. W drugiej części słuchaliśmy nastrojowej muzyki w wykonaniu trio fortepianowego w składzie: pani Paulina Zielińska (wiolonczela), pan Marcin Sumliński (skrzypce) i pan Maciej Milczarek (fortepian).

Na szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy Uczniów i ich Rodziców w czwartek, 16 października, o godz. 17:00. Będą zabawy, konkursy, wywiady z nauczycielami – mamy nadzieję na wspólnie spędzony, radosny czas!

tekst: Urszula Lasota
zdjęcia: gostynin.info

Czytaj dalejDzień Edukacji Narodowej w Gostynińskim Zamku

50. Międzynarodowy Dzień Muzyki

1. października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki, ustanowiony w 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina – wybitnego skrzypka i ówczesnego przewodniczącego Międzynarodowej Rady Muzyki, działającej przy UNESCO. Celem tego święta jest promowanie muzyki jako uniwersalnego języka porozumienia, pokoju oraz wzajemnego zrozumienia między ludźmi różnych kultur.

Jak każdego roku o tej porze, uczciliśmy to piękne, muzyczne święto specjalnym koncertem. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele, wspólnie tworząc niezapomnianą atmosferę pełną wzruszeń, harmonii i pięknych dźwięków.

Koncert miał nastrojowy, kameralny charakter – repertuar obejmował utwory klasyczne, liryczne kompozycje współczesne, popularne miniatury muzyczne i muzykę filmową z różnych stron świata. Wiodącym instrumentem wieczoru okazała się wiolonczela, której głębokie dźwięki, z fortepianowym akompaniamentem, słyszeliśmy aż w siedmiu utworach.

Szczególne wrażenie wywarł na widzach utwór “Łabędź” Camille’a Saint-Saënsa, w wykonaniu pani Pauliny Zielińskiej (wiolonczela) i pana Macieja Milczarka (fortepian), do którego Tereska Rudzińska zaprezentowała subtelny układ choreograficzny. Ruch, dźwięk i emocje połączyły się tu w harmonijną całość, wywołując wzruszenie wśród publiczności.

Spotkanie zakończyły dwa utwory w wykonaniu trio fortepianowego, w skład którego wchodzą: wiolonczela, skrzypce i fortepian.

Oprócz pani Pauliny Zielińskiej (wiolonczela) i pana Macieja Milczarka (fortepian), wystąpili również inni nauczyciele naszej szkoły, prezentując wysoki poziom artystyczny i emocjonalną głębię interpretacji – pan Dominik Janiszewski (gitara), pan Marcin Kalinowski (akordeon i akompaniament fortepianowy do piosenki) i pan Marcin Sumliński (skrzypce).

W koncercie wzięli udział uczniowie: Philipp Jabłoński (fortepian), Anna Kostuniak (wiolonczela), Nikodem Kicka (akordeon), Witold Kaźmierczak (flet), Katarzyna Pasek (wiolonczela), Katarzyna Radzikowska (akordeon), Alicja Czuchońska (śpiew) i Teresa Rudzińska (układ choreograficzny autorstwa Joanny Teśli).

Koncert prowadził pan Paweł Górczyński, który razem z panią Pauliną Zielińską przygotował obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki w naszej szkole.

Dziękujemy organizatorom i wszystkim wykonawcom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dziękujemy również publiczności, która nie zawiodła i nagradzała naszych uczniów i nauczycieli szczerymi oklaskami.

Tekst, fot. – Urszula Lasota


Czytaj dalej50. Międzynarodowy Dzień Muzyki

Żegnamy uczniów kończących szkołę!

W czwartek, 26 czerwca, odbyła się w naszej szkole ważna uroczystość. Żegnaliśmy uczniów kończących szkołę i podsumowaliśmy nasze osiągnięcia za rok szkolny 2024/2025.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele organu prowadzącego szkołę – pani Anna Wilińska – zastępca burmistrza Miasta Gostynina, pan Krzysztof Klejna – przewodniczący Rady Miejskiej i pan Łukasz Flejszer – przewodniczący komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki.
W tym roku naszą szkołę ukończyło 16 uczniów: 10 w cyklu 6-letnim i 6 w cyklu 4-letnim.
Absolwenci otrzymali z rąk dyrektora szkoły, pana Andrzeja Sitka, pamiątkowe dyplomy ukończenia Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie (świadectwa odbiorą w dniu zakończenia roku szkolnego).
Burmistrz Miasta Gostynina, pani Agnieszka Korajczyk-Szyperska, ufundowała nagrody dla uczniów z najlepszą średnią ocen. Otrzymali je: Alicja Piętka, Julia Wojciechowska i Hubert Tarka. Nagrody, wraz z życzeniami od pani burmistrz, przekazała obecna na spotkaniu, pani Anna Wilińska.
Pożegnanie tegorocznych absolwentów było też wspaniałą okazją do podziękowań: nauczycielom, dyrekcji, Samorządowi Uczniowskiemu, paniom z Rady Rodziców, pracownikom administracji i obsługi.
W okolicznościowym koncercie absolwentów wzięli udział: Florentyna Figaszewska, Zofia Gęsiarz, Adrianna Milczarek, Tuana Oruc, Alicja Piętka, Jakub Pilichowicz, Urszula Świątkowska, Paulina Dziubała, Laura Jaworska, Hubert Tarka i Julia Wojciechowska.
Uczniom akompaniował na fortepianie pan Maciej Milczarek.
Chór szkolny, pod kierownictwem pani Katarzyny Lisickiej, wykonał hymn szkoły, oraz – ze specjalną dedykacją dla absolwentów – pieśń Grzegorza Miśkiewicza „Balonik”.
Drugą część spotkania, poświęconą podsumowaniu uczniowskich osiągnięć w bieżącym roku szkolnym, wypełniły głównie podziękowania. Te najmocniejsze skierowano do uczniów, którzy reprezentując naszą szkołę w różnego rodzaju i zasięgu konkursach, otrzymali tytuły finalistów i laureatów. Wyróżniono ich dyplomami i słodkimi upominkami.
Czworo z nagrodzonych uczniów wykonało przed publicznością swoje konkursowe utwory: Kasia Radzikowska, Nikodem Kicka, Kasia Pasek i Ignacy Kicka.
Wyróżniono również nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursów, akompaniatorów i członków szkolnego zespołu muzyki rozrywkowej, którego kierownikiem artystycznym jest pan Piotr Frąś.
Szczegółowa lista nagrodzonych i ich osiągnięcia konkursowe znajduje się TUTAJ.
Podziękowania za owocną współpracę skierowano również do przedstawicieli organu prowadzącego szkołę, do założycieli Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły oraz do państwa Anny i Michała Kaczmarków, którzy od kilku lat wspierają naszą szkołę w różnych aspektach i oferują bezinteresowną pomoc w trudnych sytuacjach.
Na zakończenie spotkania, do sali koncertowej wjechały dwa wspaniałe torty, ufundowane przez Radę Rodziców, przeznaczone dla wszystkich, którzy byli obecni na uroczystości: absolwentów, uczniów młodszych klas, rodziców, nauczycieli, przybyłych gości.
Uroczystość była pełna wzruszeń, emocji, muzyki i podziękowań. Pożegnaliśmy odchodzących od nas absolwentów, doceniliśmy wysiłki konkursowe uczniów i ich nauczycieli.
Kończy się rok szkolny, za dwa miesiące zaczynamy nowy, w którym na pewno czekać będziemy na kolejne sukcesy naszych uczniów. Bardzo nas cieszy, że przybywa dyplomów na „tablicy chwały”, że nasi uczniowie zdobywają laury w szkolnych, regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach.
Pamiętajcie jednak, że my – nauczyciele – doceniamy trud każdego ucznia, niezależnie od wyników. Nauka w szkole muzycznej wymaga wielu wyrzeczeń, dla nas więc każdy, kto decyduje się na tego rodzaju edukację, jest już wygrany.

A tegorocznym absolwentom życzymy sukcesów, odnalezienia własnej drogi, realizacji planów i szczęścia w życiu osobistym!
Niech muzyka rozbrzmiewa wszędzie tam, dokąd poprowadzi Was życie!

Spotkanie przygotowała pani Małgorzata Kwiatkowska przy współpracy pani Klaudii Kowalewskiej-Bukowskiej i pani Urszuli Lasoty.

Tekst, zdjęcia – Urszula Lasota


Czytaj dalejŻegnamy uczniów kończących szkołę!

Koncert szkolnych zespołów instrumentalnych

Uczniowie naszej szkoły uczą się grać nie tylko indywidualnie, ale też zespołowo. Ten rodzaj grania jest bardziej wymagający dla wykonawców, uczy cierpliwości, dostosowania się do wspólnego tempa, odpowiedzialności za pracę w grupie. Mimo większego wkładu pracy, przynosi jednak mnóstwo satysfakcji i radości z osiągnięcia harmonii dźwięków, niedostępnych dla pojedynczego instrumentalisty.
10 czerwca odbył się koncert, w którym mogliśmy wysłuchać takiej właśnie harmonii dźwięków w wykonaniu zespołów, działających w naszej szkole.
Wystąpili:
– orkiestra smyczkowa pod kierunkiem p. Andrzeja Tomaszewskiego,
– trio smyczkowe pod kierunkiem p. Janusza Kaźmierczaka,
– duet akordeonowy – p. Marcin Kalinowski i jego uczeń – Franek Świątkowski,
– zespół perkusyjny, który prowadzi p. Dorota Cichor.
Koncert zorganizował p. Marcin Sumliński.

Tekst – Urszula Lasota
Zdjęcia – Katarzyna Lisicka


Czytaj dalejKoncert szkolnych zespołów instrumentalnych