30 maja 2026 r. w Gorzewie odbyła się druga edycja Powiatowego Dnia Organizacji Pozarządowych Powiatu Gostynińskiego. Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Gostyninie. Wiele lokalnych organizacji, stowarzyszeń i instytucji wystawiło swoje stoiska z prezentowaną ofertą i rodzajem działalności. Odbiorcami byli okoliczni mieszkańcy oraz goście, przebywający na Plaży Biały Łabędź. Nasza szkoła również wzięła udział w wydarzeniu – na głównej scenie wystąpił szkolny Zespół Muzyki Rozrywkowej, który pod kierownictwem p. Piotra Frąsia wykonał polskie i zagraniczne utwory. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, publiczność bardzo dobrze się bawiła przy przebojach z repertuaru zespołu ABBA i przy muzyce filmowej z lat siedemdziesiątych. Ponadto, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie, reprezentowana była przez wiceprezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły, p. Piotra Szarugiewicza, który w towarzystwie naszej nauczycielki, p. Katarzyny Lisickiej, udzielał informacji o szkole, rozdawał ulotki i opowiadał o działalności Stowarzyszenia. Dzięki pomocy i wsparciu pracowników Starostwa Powiatowego, nasi przedstawiciele mogli promować szkołę na stoisku pod namiotem, zabezpieczeni przed wiatrem i deszczem. Dziękujemy!
26 maja odbyło się muzyczne spotkanie z okazji Dnia Matki. Sala koncertowa zmieniła się na chwilę w salę kawiarnianą, były kwiatki w wazonach i słodki poczęstunek. W okolicznościowym koncercie wzięli udział nasi uczniowie, absolwenci i nauczyciele. Były chwile radości, zabawy, śmiechu, ale też refleksji i wzruszenia. Prowadzący imprezę p. Dominik Janiszewski w umiejętny sposób stopniował emocje u publiczności, podkreślał ogromne znaczenie Mamy w życiu dziecka, dziękował za troskę, cierpliwość i bezgraniczną miłość. Wszystkiego najlepszego, kochane MAMY!
26 maja (wtorek) zapraszamy na muzyczne spotkanie z okazji DNIA MATKI. Koncert będzie pełen dźwięków, niespodzianek i – mamy nadzieję – miłej, radosnej atmosfery. Zaczynamy o godz. 17:00!
W sobotę 30 maja, na plaży “Biały Łabędź” w Gorzewie, odbędzie się II Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych Powiatu Gostynińskiego. W wydarzeniu weźmie udział kilkadziesiąt organizacji, instytucji i stowarzyszeń o różnorodnym charakterze, ale wspólnym celu – integracji społecznej mieszkańców powiatu. Nasza szkoła też będzie w Gorzewie reprezentowana, a na specjalnym stoisku będzie nas promować Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie, które zawiązało się w grudniu 2025 roku, alby wspierać szkołę w jej działalności.
10 lutego 2026 r. w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Bal karnawałowy. Uczniowie doskonale bawili się przy rytmach nie tylko współczesnych przebojów ale również nieco starszych, które stanowiły doskonałą integrację całej społeczności. Razem tańczyli: „Macarenę” zespołu Los del Rio, „Belgijkę” czy tez słynną w latach 90-tych „Lambadę”. W tym roku uczennice z Samorządu Szkolnego wykonywały także “tatuaże” młodszym uczniom. Nie zabrakło także pięknych dekoracji, strojów karnawałowych, jak również konkursów z nagrodami, które są zwieńczeniem świetnej zabawy wszystkich uczestników Balu. Słodkim akcentem był poczęstunek, który zorganizowała szkoła ze środków Rady Rodziców i rodzice uczniów, biorących udział w balu. Koordynatorem Balu była pani Katarzyna Lisicka wraz z Samorządem Szkolnym, nauczycielami oraz innymi pracownikami szkoły.
Tekst: Katarzyna Lisicka Zdjęcia: Małgorzata Kwiatkowska
Miło nam przekazać informację, że nasza szkoła w ubiegłym tygodniu wzięła udział w akcji charytatywnej na rzecz Fundacji Animal Ghost w Gostyninie. Uczennice klasy wiolonczeli pani Pauliny Zielińskiej, Kasia Pasek i Ania Kostuniak, wystąpiły 30 listopada podczas “Koncertu na 4 łapy” w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie. Dziewczętom akompaniował na fortepianie pan Maciej Milczarek. Ponadto, w wyniku zorganizowanej przez szkołę akcji wspierającej, uczniowie i pracownicy Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie zebrali pościel, koce i karmę dla podopiecznych Fundacji. Dary zostały przekazane na początku grudnia. Dziękujemy Kasi, Ani i p. Maciejowi za wsparcie inicjatywy swoim talentem. Dziękujemy też wszystkim ofiarodawcom za okazane wsparcie i zaangażowanie. Cieszymy się, że wykazaliście się dużą wrażliwością emocjonalną i empatią wobec zwierząt. Dobro wraca!
Drodzy uczniowie! Przystąpiliśmy – jako szkoła – do akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych gostynińskiej Fundacji Dla Zwierząt Animal Ghost, pomagającej bezdomnym i skrzywdzonym zwierzętom. Weźmiemy m. in. udział w “KONCERCIE NA CZTERY ŁAPY”, który odbędzie się 30 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie. Ponadto, w hallu szkoły wystawiliśmy pojemniki na rzeczy, które przekażemy Fundacji, a w sekretariacie stoi specjalna skarbonka, do której możemy wrzucać datki pieniężne. Każda wpłata – nawet symboliczna – to realna pomoc zwierzętom: ciepły posiłek, leczenie, schronienie i szansa na nowe, bezpieczne życie. Każdy z Was może dołożyć swoją cegiełkę – zarówno poprzez datki, jak i pomoc rzeczową. 👉 Co można przynieść? ✔ karmę suchą i mokrą, ✔ koce, ręczniki, posłania, ✔ zabawki, smycze, miski, ✔ środki czystości i akcesoria. 👉 Dlaczego warto? ✔ Wasza pomoc daje zwierzętom jedzenie, ciepło i poczucie bezpieczeństwa, ✔ wspiera leczenie, rehabilitację i codzienną opiekę, ✔ uczy wrażliwości i odpowiedzialności. Pomóżmy zwierzętom w potrzebie! Dobro wraca!
tekst: Urszula Lasota projekt plakatu: Bogusława Cepil
W minioną sobotę (15 listopada) Zespół Muzyki Rozrywkowej MSM I st. im. R. Twardowskiego w Gostyninie wystąpił podczas jubileuszu 120-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego i 90-lecia gostynińskiego oddziału ZNP. Hala sportowa SP nr 3 wypełniła się gośćmi – zasłużonymi działaczami ZNP, nauczycielami oraz przedstawicielami władz miasta i lokalnych instytucji, którzy licznie przybyli, by uczcić tę wyjątkową okazję. Koncert zespołu okazał się prawdziwym artystycznym zwieńczeniem uroczystości 🙂 Wykonawcy zaprezentowali urozmaicony repertuar, który ożywił atmosferę i wprowadził publiczność w doskonały nastrój. Obok popularnych hitów popowych zabrzmiały również rozpoznawalne motywy muzyczne z filmów Stanisława Barei i Jerzego Passendorfera, wywołując entuzjazm słuchaczy. Zespół został nagrodzony gromkimi brawami, aplauz publiczności nie cichł długo 🙂 W składzie zespołu wystąpili: Maria Florczak i Amelia Modrzejewska – wokal Zuzanna Gęsiarz – flet Amelia Woźniacka – klarnet Julia Woźniacka – skrzypce Anna Zgierska i Adam Józkowiak – akordeony Wanda Frąś – ksylofon, wibrafon, bongosy Agata Kotfasińska – gitara basowa Dominik Janiszewski – gitara elektryczna Konrad Poszwiński – perkusja Piotr Frąś – fortepian cyfrowy, kierownictwo artystyczne
Ze względu na dość dużą intensywność imprez szkolnych, które miały miejsce w ostatnim czasie, zrezygnowaliśmy w tym roku z obchodów Święta Niepodległości w formie tradycyjnego koncertu.
Czy to znaczy, że nie obchodziliśmy tego święta? Nic bardziej mylnego!
Niepodległość, wolność – to słowa, które dla każdego Polaka, choć trochę znającego naszą historię, mają ogromne znaczenie. Po 123 latach niewoli, w 1918 roku, nasz kraj ponownie pojawił się na mapach Europy. Odzyskaliśmy wolność. Jednak, żeby kolejny raz jej nie stracić, musimy pamiętać o wysiłku naszych przodków, o ich poświęceniu, o tym, że oddawali życie, abyśmy my – ich następcy – mogli istnieć jako niezależne państwo. Dlatego więc, z dumą dołączyliśmy do ogólnopolskiego świętowania 107. rocznicy odzyskania niepodległości, podejmując różnorodne formy i sposoby wyrażania naszego patriotyzmu. A oto nasze działania: → Zrealizowaliśmy projekt plastyczny dla uczniów naszej szkoły, pod hasłem „MOJA POLSKA” (zorganizowany przez panią Bogusławę Cepil i panią Katarzynę Świątkowską). Wystawa prac uczniowskich znajduje się na półpiętrze szkolnego korytarza; → Zaproponowaliśmy naszym uczniom zabawę słowną w układanie patriotyczno-muzycznego LOGOGRYFU, przy której mogliby współdziałać z rodzicami. Pomysłodawcą i autorem zadania była pani Urszula Lasota. Podsumowanie tej zabawy odbyło się w środę, 12 listopada; → Udekorowaliśmy hall szkolny okolicznościowym bannerem, który wszystkim wchodzącym do szkoły przypominał, że „Niepodległość jest w nas”; → Wchodzących do szkoły witał też obraz, przedstawiający najsłynniejszego żołnierza-polityka z roku 1918 – Józefa Piłsudskiego, siedzącego na swoim słynnym koniu – Kasztance. Oryginał, autorstwa Wojciecha Kossaka, znajduje się w Muzeum Narodowym w Warszawie, a autorem kopii, która znajduje się w hallu, jest nauczyciel gry na skrzypcach w naszej szkole – pan Andrzej Tomaszewski; → Przygotowaliśmy projekty i wydruki patriotycznych kolorowanek do Kreatywnego Kącika, dla naszych najmłodszych uczniów; → W październiku i listopadzie, ze wszystkich sal lekcyjnych dobiegały dźwięki melodii skomponowanych przez polskich kompozytorów, w tym patrona naszej szkoły Romualda Twardowskiego, grane na różnych instrumentach (najbardziej intensywnie na wiolonczeli, fortepianie, akordeonie i flecie). Trzeba jednak przyznać, że nie są to miesiące wyjątkowe pod tym względem – muzykę polską uczniowie wykonują w ciągu całego roku szkolnego; → Zespół smyczkowy, pod kierownictwem pana Andrzeja Tomaszewskiego, włączył do swojego repertuaru melodię pieśni Szara piechota; → Chór szkolny, który prowadzi pani Katarzyna Lisicka, ćwiczył m. in. Rotę, pieśń Kronika, Serce w plecaku, piosenkę „Dla niepodległej szli”; → Wokalistki, pod kierunkiem pani Małgorzaty Kwiatkowskiej, doskonaliły piosenki o tematyce patriotycznej, przygotowując się do udziału w przeglądach i festiwalach, organizowanych w Gostyninie i okolicznych gminach; → Uczniowie i pracownicy naszej szkoły uczestniczyli 11 listopada w obchodach Święta Niepodległości, zorganizowanych przez Urząd Miasta Gostynina, które odbywały się na placu przed ratuszem.
A oprócz tych działań, wielu z nas po prostu spędziło Święto Niepodległości z rodzinami, co w dobie szybkich, współczesnych czasów, nabiera dodatkowego znaczenia.
6 listopada odbyła się uroczystość symbolicznego pasowania pierwszoklasistów na uczniów Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie. Zanim jednak nastąpił akt ślubowania, byliśmy świadkami wyjątkowej chwili w historii naszej szkoły: pan Andrzej Tomaszewski, nauczyciel gry na skrzypcach, został uhonorowany Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, który przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej pracownikom, którzy przez wiele lat sumiennie i wzorowo wypełniają swoje obowiązki. Pan Andrzej rozpoczął pracę 50 lat temu, w 1975 roku, w PSM I i II stopnia w Kutnie. Był tam cenionym i lubianym pedagogiem. Przez 10 lat pełnił też obowiązki dyrektora wspomnianej placówki, rozwijając jej znaczenie w środowisku lokalnym i ogólnopolskim. Za swoją pracę otrzymał wiele dyplomów i nagród. Jesteśmy dumni z tego, że pan Andrzej Tomaszewski jest nauczycielem w naszej szkole, serdecznie Mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. (Biogram pana Andrzeja Tomaszewskiego, podobnie jak innych naszych pedagogów, znajduje się w zakładce “Kadra Pedagogiczna”) Uroczystość pasowania rozpoczął krótki koncert w wykonaniu uczniów starszych klas: Julii Toruniewskiej (werbel), Filipa Bieleckiego (fortepian), Anny Kostuniak (wiolonczela) i Zuzanny Zakrzewskiej (flet). Uczniom akompaniowali pani Natasza Lewandowska i pan Maciej Milczarek. Część koncertową prowadziła pani Zofia Dutkiewicz. Miłym akcentem był przygotowany przez panią Katarzynę Lisicką występ uczniów drugiej klasy cyklu 6-letniego, którzy swój utwór zadedykowali młodszym kolegom. Po życzeniach od Samorządu Uczniowskiego, na scenie pojawili się główni bohaterowie uroczystości – uczniowie klas pierwszych cyklu 6-letniego i 4-letniego. Zaśpiewali z towarzyszeniem instrumentów perkusyjnych dwie piosenki: “Pierwszakowy taniec” i “Muzyczny alfabet”. Najbardziej oczekiwany fragment spotkania – pasowanie na ucznia Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie – odbył się sprawnie i uroczyście. Po złożeniu ślubowania, każdy uczeń został “pasowany” smyczkiem przez dyrektora szkoły – pana Andrzeja Sitka – i obdarowany specjalnym dyplomem i upominkami. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie i goście zostali poczęstowani tortem, ufundowanym przez Radę Rodziców. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów, radości z nauki, rozwijania talentów i budowania pozytywnych wspomnień ze szkoły.
Uroczystość przygotowały: p. Katarzyna Lisicka, p. Małgorzata Kwiatkowska i p. Zofia Dutkiewicz. Dekoracje szkoły i sali koncertowej: p. Bogusława Cepil i p. Katarzyna Świątkowska.
Serdecznie zapraszamy na uroczystość przyjęcia uczniów pierwszych klas do społeczności Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie. Spotkanie odbędzie się 6 listopada (w czwartek), o godz. 17:00, w szkolnej sali koncertowej.